Dzisiaj imieniny obchodzą: Adolf, Leon, Tymon Solenizantom życzymy wielu Łask Bożych
Jesteś tutaj: HomeOgłoszenia ParafialneIV Niedziela Adwentu – 23.12.2018 r.

IV Niedziela Adwentu – 23.12.2018 r.

1. Przeżywamy dziś czwartą niedzielę Adwentu. Kończy się czas oczekiwania na Narodziny Zbawiciela. Zadajmy sobie pytanie – ile razy brałem udział w roratach, czy zrobiłem adwentowe postanowienie i w nim wytrzymałem?

2. Jutro Wigilia Świąt Bożego Narodzenia. Zachowajmy w dniu jutrzejszym post od pokarmów mięsnych – post ten wynika z naszej polskiej tradycji. Siadając do wieczerzy wigilijnej zadbajmy o jej chrześcijańską oprawę. Niech to będzie okazja do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie się opłatkiem, wolne miejsce przy stole, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Pamięcią modlitewną w dniu Wigilii obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do Domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili. Z racji Wigilii nie będzie jutro Mszy popołudniowej.

3. Pasterka tradycyjnie będzie sprawowana jutro o północy. Przed Pasterką – od godz. 23:30 - zapraszamy na wspólne śpiewanie kolęd.

4. Msze Święte w I Dzień Świąt Bożego Narodzenia – godz: 9:00: 12:00 i 17:00, nie będzie Mszy Świętej o godz. 7:00. W II Dzień Świąt Bożego Narodzenia tak jak w każdą niedzielę – godz: 7:00, 9:00: 12:00 i 17:00. Msza Święta w kaplicy w Raciborach tylko w II Dzień Świąt Bożego Narodzenia. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią

5. Trwa sezon grzewczy. Prosimy te rodziny które jeszcze tego nie uczyniły o ofiary na ten cel. Bóg zapłać za ofiary indywidualne i  wspólnotowe. Bóg zapłać p. Januszowi Wróblewskiemu z wioeki Porośli Wojsławy za ofiarę na cmentarz – 100 zł.

6. W zakrystii i u ministrantów można zakupić świece na stół wigilijny - „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Dochód ze sprzedaży świec przeznaczony jest na dzieła prowadzone przez Caritas – pomoc ubogim, samotnym, chorym dzieciom. Pięknym zwyczajem jest niesienie tej świecy w święta lub po świętach na cmentarz i zapalenie jej w łączności z modlitwą w intencji zmarłych z naszych rodzin. Cena świecy to 15 zł.

7.  Zapraszamy na parafialne pielgrzymki:  w dniach 8 - 15 maj samolotową pielgrzymkę po Sanktuariach i miastach Francji; w dniach 19 – 21 maj autokarową pielgrzymkę do Lwowa. Na tą pielgrzymkę jest jeszcze 8 wolnych, osoby zapisane prosimy o wpłatę 150 zł zadatku w celu potwierdzenia chęci wyjazdu, całkowity koszt 550 zł,  w dniach 21 – 30 czerwiec autokarową pielgrzymkę po Sanktuariach Włoch.

8. Trwają też zapisy na wakacyjne wyjazdy dla dzieci, młodzieży i całych rodzin: - w dniach 7 - 12 lipiec wyjazd nad morze do Stegny; dniach 8 -12 lipca wyjazd w Bieszczady. Szczegóły pielgrzymek, wakacyjnych wyjazdów, płatności i wszelkie informacje na stronie internetowej parafii.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – Głos Katolicki w tym tygodniu z dużym kalendarzem ściennym w cenie 7 zł. Zachęcamy do nabywania kalendarzy parafialnych, różańców z drzewa oliwnego przywiezionych z pielgrzymki do Ziemi Świętej oraz dewocjonali ze stolika pod chórem.

Na Mszy o godz. 7:00

Zachęcamy do obejrzenia dziś o godz. 8:00 programu „Tydzień” w TVP 1. Kolędował w programie będzie zespół dziecięcy z CKB w Sokołach.