Dzisiaj imieniny obchodzą: Adolf, Leon, Tymon Solenizantom życzymy wielu Łask Bożych
Jesteś tutaj: HomeOgłoszenia ParafialneIV Niedziela Wielkiego Postu - 31.03.2019 r.

IV Niedziela Wielkiego Postu - 31.03.2019 r.

1. Przeżywamy dziś IV Niedzielę Wielkiego Postu. W liturgii dzisiejsza niedziela to Niedziela Laetare czyli radości. Dzisiaj po Mszach Świętych odbywa się zbiórka ofiar do puszek na KUL i cele edukacyjne diecezji.

2. Po Mszy o godz. 12:00 odbędzie się dziś spotkanie z dziećmi klas IV przygotowującymi się do Komunii Rocznicowej i ich rodzicami. Po Mszy o 17:00 spotkanie z pielgrzymami wyjeżdzającymi do Meksyku i Francji.

3. Wyjazd do kina, do Białegostoku na film pt: "Miłość i miłosierdzie", w najbliższy wtorek o godz. 17:30 z placu przed kościołem, powrót około godz. 21:15. Nie ma już wolnych miejsc, osoby zapisane prosimy o wpłatę.

4. W następną niedzielę rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Trwały będą one do wtorku 9 kwietnia włącznie. Spowiedź w czasie rekolekcji w poniedziałek i wtorek. Rekolekcje poprowadzi ks. dr Jacek Kotowski – diecezjalny duszpasterz rodzin. W poniedziałek i wtorek rekolekcyjny dzieci i młodzież klas IV-VII SP i kl. III Gimnazjum uczestniczą w szkole w specjalnie dla nich przygotowanych spotkaniach. Rekolekcje szkolne przeprowadzi ks. Marek Żmijewski - duszpasterz młodzieży. Szczegółowy program rekolekcji podamy za tydzień - zamieszczony jest on już na stronie internetowej parafii i w gablotach przy wyjściu z kościoła. W następną niedzielę zbiórka ofiar do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego, a po Mszy o godz 12:00 spotkanie z dziećmi klas III Szkoły Podstawowej - przygotowującymi się do I Komunii Świętej i ich rodzicami.

5. Przypominamy o nabożeństwach wielkopostnych – Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży w piątki o godz. 15:30, dla dorosłych o godz. 17:00. Gorzkie Żale dziś po Mszy o godz. 17:00.

6. Od najbliższego czwartku wprowadzamy w naszej parafii w każdy I czwartek miesiąca w godz. 15:00 – 17:00 Adoracje Najświętszego Sakramentu w ciszy. Najświętszy Sakrament będzie wystawiony w kaplicy Matki Bożej Sokolskiej – zachęcamy do modlitwy i Adoracji indywidulnej i wspólnotowej.

7. W tym tygodniu przypada I piątek I sobota miesiąca. Msze Święte z Nabożeństwem o  godz. 7.00; 9.00 i 17.00. Msza I-szo piątkowa w kaplicy w Raciborach o godz. 15:30. W piątek również - o godz. 19:30 dodatkowa Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie.

8. W sobotę 13 kwietnia zapraszamy wszystkich chętnych na wyjazd na Światowe Dni Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej do Ostrowi Mazowieckiej. Zapisy u ks. Mariusza.

9. Od niedzieli 5 maja w naszej parafii będzie organizowana II tura spotkań dla narzeczonych. Spotkania te są obowiązkowe dla tych, którzy zawierają związek małżeński, aby w nich uczestniczyć trzeba się wcześniej zapisać. Bliższe informacje na stronie internetowej parafii, zapisy u ks. Arkadiusza.

10.  Osoby zapisane na pielgrzymki: do Wilna i Lwowa oraz na wakacyjne wyjazdy w Bieszczady i nad morze prosimy o wpłaty.

11. Zapraszamy w dniach 21-30 czerwca na parafialną pielgrzymkę po Sanktuariach Włoch. Jest jeszcze 6 wolnych. W programie PADWA – LORETO – ASYŻ – CASCIA - RZYM – MANOPELLO – LANCIANO - SAN GIOVANNI ROTONDO – RIMINI – KAHLENBERG – KRAKÓW. Koszt 2500 zł i 150 euro

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Możemy też zakupić dewocjonalia związane z bł. Karolina Kózkówną przywiezione z centrum kultu bł. Karoliny z Sanktuarium w Zabawie - medaliki różańce, obrazy, publikacje książkowe, filmy i oratoria muzyczne. Zachęcamy do zakupu i pogłębiania swojej wiary.