Dzisiaj imieniny obchodzą: Angela, Jan, Przybysław Solenizantom życzymy wielu Łask Bożych
Jesteś tutaj: HomePielgrzymka - migawki

Bieszczady 2019

W dniach 8-12 lipca 2019 zapraszamy wszystkich serdecznie na wakacyjny wyjazd w Bieszczady. Noclegi w hotelu, w bogatym kompleksie wypoczynkowym z basenem krytym. Całkowity koszt dzieci i młodzieży do 18 roku życia to 750 zł dla dorosłych 820 zł. Cena zawiera: transport, noclegi w pokojach dwu i trzyosobowych z łazienkami, śniadania i obiadokolację,jednego dnia na wyjście w góry suchy prowiant, zwiedzanie Sandomierza z przewodnikiem, przewodnika i wstęp do parku narodowego rejs statkiem, zwiedzanie elektrowni wodnej, muzeum łowiectwa, Park Miniatur Religijnych, wizyta w Komańczy miejscu przetrzymywania Prymasa Polski, przejazd kolejką wąskotorową - zwiedzenie pięknej Panoramy Bieszczad. Ponadto gry zabawy konkursy turniej piłki nożnej i siatkowej, codzienna wizyta na basenie, plażowanie nad "Bieszczadzkim Morzem".

Zapisy u księdza Mariusza 502 957 729 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. . Zniżki dla rodzin oraz  dla dzieci i młodzieży zaangażowanej w życie parafii. Liczba miejsc ograniczona. Przy zapisie wpłata 150 zł zadatku

Pielgrzymka do Meksyku 2019

3 lutego 2019 roku po Mszy Świętej o godzinie 12.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne odnośnie wyjazdu na Pielgrzymkę do Meksyku. Obecność na spotkaniu obowiazkowa. W razie pytań proszę dzwonić - ks. Mariusz

 

 

MEKSYK 2019

23.04-4.05. 2019r.

UWAGA OTO AKTUALNY PROGRAM DOSTOSOWANY DO BILETÓW

1 DZIEŃ 23.04.:

Przylot do Cancun, transfer do hotelu all inclusive, kolacja i wypoczynek

 

2. DZIEŃ 24.04.:

Odpoczynek all inclusive.

 

3. DZIEŃ 25.04.:

Odpoczynek all inclusive.

 

4. DZIEŃ 26.04:

Śniadanie. Zwiedzanie jednego z siedmiu współczesnych cudów świata, miasta wpisanego na listę UNESCO, miejsca, w którym można się naocznie przekonać o wielkości cywilizacji Majów – Chichen Itza: Piramida Kukulkana, największe w Mezoameryce Boisko do Gry w Pelote. Ołtarz Czaszek, Święta Cenota, Pałac Tysiąca Kolumn, Obserwatorium Astronomiczne. Orzeźwiająca kąpiel w cenocie Ikkil. Przejazd do niezwykle uroczego “żółtego miasta” Izamal, w którym znajduje się największy w Meksyku dziedziniec klasztorny, na którym w 1993 roku swoje spotkanie z Indianami miał nasz Papież Jan Paweł II. Kolacja i nocleg w Meridzie.

 

5. DZIEŃ 27.04:

Śniadanie. Wjazd na Półwysep Jukatański i przejazd wzdłuż Zatoki Meksykańskiej do uroczego kolonialnego miasta Campeche, którego Starówka wpisana jest na listę UNESCO. Spacer po mieście. Zwiedzanie jednej z najbardziej tajemniczych stref archeologicznych Majów w Palenque: Świątynia Inskrypcji, Pałac, Wzgórze Świątynne, Łaźnie Królowej. Kolacja i nocleg w Palenque.

 

6 DZIEŃ 28.04:

Śniadanie. Wjazd długimi, krętymi drogami, wśród tropikalnej roślinności do pięknych wodospadów Agua Azul i Misol-Ha. Możliwość kąpieli i odpoczynku. Spacer po kosmopolitycznym mieście San Cristóbal, w którym kultury indiańskie mieszają się z kulturami z innych części świata tworząc jedną całość. Kolacja i nocleg w San Cristobal.

 

7 DZIEŃ 29.04:

Śniadanie. Przejazd szybkimi łodziami po majestatycznym Kanionie Sumidero, którego ściany dochodzą do 1000 metrów wysokości. Podziwianie niezwykłych cudów przyrody, jak np formacji skalnej zwanej “choinką”. Możliwość spotkania krokodyli, małp i ptaków. Zwiedzanie niesamowitego, synkretycznego kościółka w San Juan Chamula, w którym to, co chrześcijańskie w niezwykły sposób miesza się z tym, co pochodzi z religíi szamańskich. Wizyta w jednym z domów Majów w Zinacantan. Kolacja i nocleg w Tehuantepec.

 

8 DZIEŃ 30.04.:

Śniadanie. Zwiedzanie położonego na wzgórzu, niegdyś najważniejszego miasta antycznych Zapoteków Monte Alban. Przejazd do małej wioski Santa Maria del Tule, gdzie znajduje się największe, pochodzące z rodziny cypryśników, drzewo obydwu Ameryk. Zwiedzanie fabryki produkującej mezcal, miejscowy trunek z agawy z robakiem. Obiad. Nocleg w Oaxaca.

 

9 DZIEŃ 01.05:

Śniadanie. Zwiedzanie miasta Oaxaca: Kościół Św. Dominika, główny plac miasta z kościołem katedralnym, a na koniec wizyta na miejscowym targu i w sklepie z wyrobami z czekolady. Spacer po uroczym kolonialnym mieście Puebla: Katedra, Zocalo, Rynek Parian z tradycyjnym wyrobami mieszkańców miasta, czyli ceramiką talavera i słodyczami, a na koniec wizyta w niezwykle pięknej Kaplicy Różańcowej. Kolacja i nocleg w Mieście Meksyk.

 

10 DZIEŃ 02.05:

Śniadanie. Spacer po głównym placu Miasta Meksyk, tzw. Zocalo: Katedra, Templo Mayor, Pałac Prezydencki ze sławnymi muralami Diego Riviery. Wizyta w religijnym sercu kraju, w Bazylice Matki Bożej z Guadalupe: Stara i Nowa Bazylika, Wzgórze Objawień, Templo del Pocito. Czas wolny na osobistą refleksję i zakupy pamiątek religijnych. Przejazd do strefy archeologicznej w Teotihuacan, niegdyś wielkiej cywilizacji sięgającej swymi wpływami aż po dzisiejszą Gwatemalę. Spacer po świetnie zachowanym mieście: Pałac Ptaka-Motyla, Piramida Księżyca, Aleja Zmarłych i wejście na jedną z największych piramid świata, Piramidę Słońca. Obiad i powrót do hotelu. Nocleg w Mieście Meksyk.

 

11 DZIEŃ 03.05:

Śniadanie. Calodzienny pobyt w Sanktuarium w Guadalupe. Obiad, transfer na lotnisko i wylot z Meksyku.

 

12 DZIEŃ 04.05:

Przylot do Warszawy. Zakończenie imprezy.

 

 

 

CENA ZAWIERA:

- hotele 4-5*, według lokalnej kategorii

- śniadania i obiadokolacje, all inclusive w Cancun

- napiwki w hotelach i restauracjach

- transfery i transport klimatyzowanym autobusem

- bilety wstępu do wszystkich miejsc zwiedzania według programu

- codzienne Msze Święte

- przewodnika-pilota po polsku w części objazdowej

 

CENA NIE ZAWIERA:

- napojów do posiłków, oprócz opcji all inclusive

- napiwków dla kierowcy i przewodnika (ok 30 usd/pax)

- systemu Audio-Guide

 

Program może być modyfikowany w zależności od życzeń grupy pielgrzymkowej.

 

 

PROPONOWANE HOTELE:

Miasto Meksyk: Royal Zona Rosa

Oaxaca: Hacienda La Noria

Tehuantepec: El Calli

San Cristobal: Catedral

Palenque: Villas Kin Ha

Merida: Residencial

Cancun: Aquamarina Beach lub Emporio Cancun

Cena:

w zależności od ilości uczestników:

35/39 osób – 1600 $

40/45 osób – 1550 $

plus bilety lotnicze: 4030 zł:

                     Warszawa-Paryż-Cancun - 23.04 /17.15 (Cancun)

                    Meksyk-Paryż-Warszawa - 4.05 / 21.35 (Warszawa)

Osoby zapisane do 10 czerwca transfery na lotnisko w Polsce Gratis ! Po 10 czerwca + 130 zł/os.

Wpłaty:

I rata – przy zapisie 1 tys. zł

II rata - do 10 września (pozostała kwota biletu w zł)

III rata do 10 grudnia 1000 $

IV rata do 10 marca (pozostała kwota $ w zależności od ilości osób grupy)

ZAPISY :

Ks. Mariusz Szulc – 502 957 729 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Pielgrzymka do Fatimy 2017

Pielgrzymka do Fatimy

+Santiago de Compostela

 04 – 11. 07. 2017 

LIZBONA – CABO DA ROCA - SINTRA – OBIDOS - FATIMA – ALJUSTREL – NAZARE – BATALHA – SANTAREM - ALCOBAÇA - COIMBRA - PORTO – ESTORIL&CASCAIS 

Wycieczka fakultatywna: BRAGA - SANTIAGO DE COMPOSTELA

Szczegóły ks. Mariusz Szulc 502 957 729

SPOTKANIE ORGANIZACYJNE 18 czerwca po Mszy o godz. 17.00

Bagaż głowny (do luku bagażowego)

Do 23 kg, a suma boków= wysokość+szerokość+ głębokość =158 cm

bagaż

9 Dniowa Parafialna Pielgrzymka

 

 PIELGRZYMKA + WYPOCZYNEK

UWAGA!!!

2 WOLNE MIEJSCA !!!

Bardzo proszę do 10 maja o całkowite uregulowanie waluty PLN

Walutę Euro wpłacamy do 26 czerwca

szczegółowe informacje ks. Mariusz: 502 957 729

 

 

1. DZIEŃ Poniedziałek 06.07: -Wyjazd w godzinach nocnych, przejazd przez  Słowację, Węgry do BUDAPESZTU, w miarę możliwości czasowych krótkie zwiedzanie miasta z przewodnikiem, obiadokolacja w restauracji z muzyką regionalną/wieczór integracyjny. Nocleg w hotelu.

2. DZIEŃ Wtorek 07.07: -Śniadanie, przejazd do MEDUGORJE. Po drodze zwiedzanie SARAJEVA z przewodnikiem, czas wolny w mieście. Przyjazd do pensjonatu w godzinach wieczornych, obiadokolacja i nocleg. Msza Święta po drodze.

3. DZIEŃ Środa 08.07: -Śniadanie, spacer po Sanktuarium, zapoznanie z historią objawień i MEDUGORJE - kościół parafialny, figura św. Leopolda Bogdana Mandicia patrona spowiedników, miejsce modlitwy przy figurze Zmartwychwstałego Zbawiciela. Następnie przejazd na miejsce objawień – PODBRDO, wejście na górę. Po południu czas wolny do dyspozycji pielgrzymów, udział w nabożeństwach wieczornych, obiadokolacja i nocleg.

4. DZIEŃ Czwartek 09.07: -Wczesne śniadanie i wyjazd do Czarnogóry. Po drodze wycieczka na wyspę KORCULA, wizyta w mieście gdzie urodził się Marco Polo, przejazd przez półwysep PELJESAC, degustacja wina w lokalnej winiarni, dla chętnych zakupy lokalnych win, krótki postój w miejscowości STON znanej z solanek i  malowniczych murów obronnych. Wieczorem zakwaterowanie i obiadokolacja w hotelu w CZARNOGÓRZE.

5.DZIEŃ Piątek 10.07: -Po śniadaniu pobyt na plaży – kąpiel i wypoczynek. Wspólne spotkania i Wieczór Polski.

6.DZIEŃ Sobota 11.07: - Po śniadaniu wycieczka objazdowa po Czarnogórze: BUDVA, KOTOR, ZATOKA KOTORSKA, PERAST, rejs statkiem na wyspę Matki Bożej na Skale. Powrót do hotelu w godzinach popołudniowych, obiadokolacja i nocleg.

7.DZIEŃ Niedziela 12.07: -Pobyt na plaży, wypoczynek w hotelu. Dla chętnych wycieczka fakultatywna do Albanii – TIRANA, KRUJA. Powrót do hotelu w godzinach wieczornych, obiadokolacja i nocleg.  (+15 Euro)

8.DZIEŃ Poniedziałek 13.07: - Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd do największego sanktuarium chorwackiego Matki Bożej Śnieżnej w MARII BISTRICY, Msza Święta, krótki pobyt w Sanktuarium i przejazd do LUDBREGU – Sanktuarium Najświętszej Krwi Chrystusowej. Pobyt w Sanktuarium, obiadokolacja i nocleg w hotelu.

9.DZIEŃ Wtorek 14.07: -Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, dalszy przejazd przez Węgry, Słowację do Polski. Powrót do miejsca wyjazdu w godzinach wieczornych.

 

 

CENA: 1250pln + 200euro

CENA ZAWIERA:

- TRANSPORT KLIMATYZOWANYM AUTOKAREM – DVD, BAREK;

- 1 NOCLEG W HOTELU W BUDAPESZCIE – POKOJE Z ŁAZIENKAMI;

- 2 NOCLEGI W PENSJONACIE W MEDUGORJE – POKOJE Z KLIMATYZACJĄ I ŁAZIENKAMI;

- 4 NOCLEGI W HOTELU W CZARNOGÓRZE -  POKOJE  z KLIMATYZACJĄ I  ŁAZIENKAMI;

- 8 ŚNIADAŃ I  7 OBIADOKOLACJI;

- 1 KOLACJA W RESTAURACJI REGIONALNEJ W BUDAPESZCIE;

- DEGUSTACJA WINA W WINIARNI NA PÓŁWYSPIE PELJESAC;

- REJS NA WYSPE KORCULA I NA WYSPE W ZATOCE KOTORSKIEJ;

- OPIEKĘ LICENCJONOWANEGO PILOTA I W ZWIEDZANYCH MIASTACH OPIEKĘ PRZEWODNIKÓW;

-UBEZPIECZENIE NNW I KL TUIR AXA.

Zapisy:

KS. MARIUSZ SZULC  502 957 729

Kancelaria

czynna pon. – pt.:
8:00–9:00 i 16:00-17:00
Sprawy „pilne”, odwiedziny chorych  i związane z pogrzebami załatwiamy poza godzinami kancelaryjnymi.

Kalendarz

« Styczeń 2020 »
Nie Pn Wt Śr Czw Pt Sb
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Bieszczady 2019

Multimedia

Początek strony