Dzisiaj imieniny obchodzą: Agnieszka, Teodor, Czesław Solenizantom życzymy wielu Łask Bożych
Jesteś tutaj: HomeOgłoszenia ParafialneXXI Niedziela Zwykła - 26.08.2018 r.

XXI Niedziela Zwykła - 26.08.2018 r.

1. Przeżywamy dziś XXI Niedziele Zwykłą. Bóg zapłać ks. Robertowi za dzisiejszą pomoc duszpasterską i wygłoszone Słowo Boże.

2. W dniu wczorajszym odbyła się piesza pielgrzymka z Sokół do kaplicy pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Raciborach i Msza Święta odpustowa w kaplicy. Bóg zapłać tym wszystkim którzy mimo niesprzyjającej pogody podjęli pielgrzymi trud. Mieszkańcom Racibor i Porośli dziękujemy za  zorganizowanie poczęstunku dla pielgrzymów i wspólną agapę.

3. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca – Msze Święte w Bazylice -  godz. 7:00, 9:00, o 17:00 Msza Święta ślubna. 1 wrzesień to również kolejna - w tym roku 79 rocznica wybuchu II Wojny Światowej. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych którzy walczyli i oddali życie w obronie Ojczyzny.

4. Rozpoczęcie roku szkolnego – w poniedziałek 3 września Mszą Święta o godz. 9:00. Szczegółowy rozpoczęcia podamy w przyszła niedzielę.

5. W następną niedzielę po Mszach Świętych zbiórka ofiar do puszek na Caritas – pomoc najbardziej potrzebującym z terenu naszej diecezji.

6. Zakończyliśmy prace polegające na odbudowie i renowacji muru cmentarnego. Bóg zapłać za ofiary, które w ubiegłym tygodniu wpłynęły na ten cel. Zostało zebrane 41200 zł, mur cmentarny kosztował 70.000 zł. Te rodziny, które tego nie uczyniły prosimy o dar na te prace. Przypominamy też o segregacji śmieci cmentarnych – niedopuszczalne jest przerzucanie śmieci z pomnika na pomnik, lub wyrzucanie śmieci pod parkan cmentarny, a niestety mam to miejsce na naszym cmentarzu parafialnym. Dbajmy o porządek na cmentarzu – gdyż jest on razem z Bazyliką, naszą wizytówką.

7. W dniach 27, 28 i 29 września (czwartek, piątek i sobota) zapraszamy na 3-dniową pielgrzymkę do Częstochowy, Krakowa, Wieliczki i grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Koszt - 390 zł. Cena obejmuje: autokar, ubezpieczenie, 2 noclegi ze śniadaniem (jeden nocleg w Krakowie - Łagiewnikach, drugi w Częstochowie obok Sanktuarium Jasnogórskiego), bilety wstępu m.in. do kopalni soli w Wieliczce, zwiedzanie z przewodnikiem Częstochowy, Krakowa, Wieliczki. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy w zakrystii i tel. u ks. Arkadiusza.

8.  W następnym roku nasza parafia planuje zorganizować następujące pielgrzymki:

- w dniach 8 - 15 maja samolotową pielgrzymkę po Sanktuariach i miastach Francji. W programie zwiedzania m.in. Lourdes, La Saletee, Paryż, Tours, Avignon, Ars, Nevers.

-  w dniach 21 – 30 czerwca autokarową pielgrzymkę po Sanktuariach Włoch: Padwa, Loreto, Asyż,  Rzym, Manopello, Lanciano, San Giovani Rotondo, Rimini.

Bliższe informacje i szczegółowy program pielgrzymek na stronie internetowej parafii, zapisy w zakrystii. Płatności w ratach.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i do  nabywania dewocjonali.