Dzisiaj imieniny obchodzą: Aniela, Sykstus, Joanna Solenizantom życzymy wielu Łask Bożych
Jesteś tutaj: HomeOgłoszenia ParafialneXXII Niedziela Zwykła - 2.09.2018 r.

XXII Niedziela Zwykła - 2.09.2018 r.

1. Przeżywamy dziś XXII Niedziele Zwykłą. Bóg zapłać ks. Jackowi za dzisiejszą pomoc duszpasterską i wygłoszone Słowo Boże. Po Mszach Świętych odbywa się dziś zbiórka ofiar do puszek na Caritas – pomoc najbardziej potrzebującym z terenu naszej diecezji.

2. Rozpoczęcie roku szkolnego jutro Mszą Święta o godz. 9:00. Po zakończeniu Mszy Świętej:

-dla klas I-VIII oraz klas III oddziałów gimnazjalnych  spotkanie odbędzie się na hali sportowej

-dzieci i rodzice Punktu Przedszkolnego oraz "O" spotkanie z wychowawcami w klasach lekcyjnych.

Dowóz dzieci w dniu jutrzejszym na trasach: "Racibory", "Truskolasy", "Pęzy", "Drągi", "Perki" odbędzie się w godzinach tzw. porannego drugiego kursu. Dla trasy terenu Bruszewo i Kowalewszczyzna rozkład autobusów umieszczony  jest na stronie internetowej szkoły.

3. Stacja Doświadczalna Oceny Odmian w Krzyżewie serdecznie zaprasza wszystkich rolników oraz firmy z branży rolniczej na Dzień Kukurydzy i  Soi który odbędzie się w najbliższy czwartek - 6 września, początek o godz. 10:00 w Krzyżewie.

4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca – Msze Święte w Bazylice -  godz. 7:00, 9:00 i 17:00. Msza pierwszopiątkowa w kaplicy, w Raciborach o godz. 15:30.

5. W sobotę - 8 września przypada Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny zwane popularnie świętem Matki Bożej Siewnej. Msze Święte w naszej Bazylice będą sprawowane tak jak w każdą niedzielę - godz. 7:00; 9:00; 12:00 i 17:00. Msza w kaplicy w Raciborach o godz 10:30. Błogosławieństwo ziarna do siewu podczas każdej Mszy Świętej.

6. Następna niedziela to w naszej parafii Niedziela Adoracyjna Od przyszłej niedzieli Msze Święte o godz. 12:00 będą z kazaniem dla dzieci. Po Mszach Świętych za tydzień odbędzie się dziś zbiórka ofiar do puszek na KUL i cele edukacyjne diecezji.

7. Od następnej niedzieli można zamawiać Msze Święte na 2019 rok, osoby które w następnym roku planują ślub prosimy, aby zgłosiły się do kancelarii i potwierdziły godzinę ślubu.

8. W następną niedzielę w Dąbrówce koło Ostrołęki. Odbędą się dożynki diecezjalne naszą parafię będą reprezentować mieszkańcy wiosek: Porośl Głuchy i Porośl Kije. Nasze dożynki parafialne odbędą się w niedzielę 16 września na Mszy o godz. 9.00. Na tę Msze Świętą już teraz zapraszamy wszystkich rolników. Każda wioska niech zatroszczy się o dar ołtarza złożony z tych darów natury jako podziękowanie Panu Bogu za opiekę nad nami. Zebrane dary i ofiary zostaną przekazane na potrzeby WSD w Łomży.

9. Zapraszamy na powakacyjne spotkania grup parafialnych od następnej soboty - 15 września: ministrantów i kandydatów na godz. 10:00 do kościoła na zbiórki, scholę dziecięcą na godz. 10:00 do salki parafialnej.

10. Bóg zapłać za ofiary, które w ubiegłym tygodniu wpłynęły na mur cmentarny.  Te rodziny, które tego nie uczyniły prosimy o dar na ten cel. Przypominamy też o segregacji śmieci cmentarnych.

11. Osoby które zapisały się na listopadową pielgrzymkę do Ziemi Świętej prosimy o wpłatę II raty.

12. W dniach 27, 28 i 29 września (czwartek, piątek i sobota) zapraszamy na 3-dniową pielgrzymkę do Częstochowy, Krakowa, Wieliczki i grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Koszt - 390 zł. Pozostało 3 wolne miejsca.

13.  W następnym roku nasza parafia planuje zorganizować następujące pielgrzymki zagraniczne:

- w dniach 8 - 15 maja samolotową pielgrzymkę po Sanktuariach i miastach Francji. W programie zwiedzania m.in. Lourdes, La Saletee, Paryż, Tours, Avignon, Ars, Nevers.

-  w dniach 21 – 30 czerwca autokarową pielgrzymkę po Sanktuariach Włoch: Padwa, Loreto, Asyż,  Rzym, Manopello, Lanciano, San Giovani Rotondo, Rimini.

Bliższe informacje i szczegółowy program pielgrzymek na stronie internetowej parafii, zapisy w zakrystii. Płatności w ratach.