Dzisiaj imieniny obchodzą: Grzegorz, Urban, Magda Solenizantom życzymy wielu Łask Bożych
Jesteś tutaj: HomeOgłoszenia ParafialneXXIII Niedziela Zwykła - 9.09.2018 r.

XXIII Niedziela Zwykła - 9.09.2018 r.

1. Przeżywamy dziś XXIII Niedziele Zwykłą, w naszej parafii jest to Niedziela Adoracyjna. Po Mszach Świętych odbywa się zbiórka ofiar do puszek na KUL i cele edukacyjne diecezji. Dziś w Dąbrówce koło Ostrołęki odbywają się dożynki diecezjalne. Naszą parafię reprezentują mieszkańcy wiosek: Porośl Głuchy i Porośl Kije.

2. Regionalne Centrum Krwiodawstwa w Białymstoku zaprasza na akcję oddawania krwi - w najbliższy wtorek 11 września od godziny 8:00 do 13:00  przy siedzibie firmy Rem-Bud w Kruszewie Brodowie.

 

3. Od najbliższej środy 12 września będziemy przeżywać w naszej parafii nabożeństwo 40 – godzinne, zakończony się ono w piątek odpustem Podwyższenia Krzyża Świętego w kościele na cmentarzu. Msze Święte z kazaniem we wtorek i środę będą sprawowane w - godz. 7:00; 9:00; 12:00 i 17:00. Między Mszami Świętymi będzie adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Matki Bożej Sokolskiej. Zachęcamy i prosimy, aby uczestniczyć w tym nabożeństwie, trwając na adoracji indywidualnej i wspólnotowej. Grupy parafialne – szczególnie Koła Różańcowe z poszczególnych wiosek niech adorują wspólnotowo.

4. W czwartek 13 września o godz. 20:00 Nabożeństwo Fatimskie i procesja wokół kościoła – zapraszamy.

5. W piątek odpust Podwyższenia Krzyża Świętego – zakończenie Nabożeństwa 40-godzinnego. Kazanie odpustowe wygłosi ks. Dariusz Kłosiński z Małkini. Msze święte w Bazylice - godz. 7:00; 12:00 i 17:00. O godz. 9:00 zostanie odprawiona Msza odpustowa w kościele na cmentarzu w intencji wszystkich wiernych zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. W czasie Nabożeństwa 40-godzinnego nie będzie Mszy Świętych w kaplicy w Raciborach

6. Caritas Diecezji Łomżyńskiej zaprasza w najbliższą sobotę 15 września na pieszą pielgrzymkę z Sokół do Płonki Kościelnej. Wymarsz o godz 9:30 sprzed naszej Bazyliki.

7. W następną niedzielę na Mszy o godz. 9.00 odbędą się  dożynki parafialne. Już dziś zapraszamy na tę Mszę wszystkich rolników. Każda wioska niech zatroszczy się o dar ołtarza złożony z tych darów natury jako podziękowanie Panu Bogu za opiekę nad nami – delegacje z darami zgłaszają się do zakrystii od 8:30, w celu zapisania. Zebrane dary i ofiary zostaną przekazane na potrzeby WSD w Łomży. Za tydzień na Mszy Św. o godzinie 12.00 poświęcenie plecaków.

8. W niedziele 23 września po Mszy o godz. 9:00 odbędzie się wyświęcenie placu przed kościołem i nadanie imienia rondu w Sokołach. Po Mszy o godz. 12:00 - 23 września - spotkanie z dziećmi klas III przygotowującymi się do I Komunii Świętej i ich rodzicami. Obecność obowiązkowa.

9. Rozpoczęliśmy kolejny rok pracy katechetycznej i wychowawczej. Pragniemy podziękować wszystkim za wspólne poznawanie piękna naszej ojczyzny podczas wakacyjnych wyjazdów w góry i nad morze. Dziękujemy naszym dobroczyńcom: Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Bankowi Spółdzielczemu w Sokołach, p. Marcinowi Kruszewskiemu i firmie Roltex, właścicielce apteki p. Zalewskiej, p. Jackowi Odachowskiemu i firmie Rem-Bud. Przypominamy dzieciom i młodzieży przygotowującym się do przyjęcia  Sakramentów Świętych o obowiązkowym uczestnictwie w niedzielnych Mszach Świętych. 

10. Można już zamawiać Msze Święte na następny rok. Osoby które w przyszłym roku planują ślub prosimy, aby zgłosiły się do kancelarii i potwierdziły godzinę ślubu.

11. Zapraszamy na powakacyjne spotkania grup parafialnych: spotkania KSM odbywają się w piątki po Mszy Świętej wieczornej,  ministrantów i kandydatów na ministrantów zapraszamy w soboty na godz. 9:30 do kościoła na zbiórki, scholę dziecięcą na godz. 10:00 do salki parafialnej.

12. W sobotę 29 września w Zespole Szkół Zawodowych w Wysokiem Mazowieckiem odbędzie się Zjazd Absolwentów i Wychowanków z racji 85 rocznicy założenia szkoły zawodowej. W imieniu organizatorów zapraszamy. Szczegóły na stronie internetowej szkoły i plakacie pod chórem.

13. Bóg zapłać za ofiary, które w ubiegłym tygodniu wpłynęły na mur cmentarny: Bóg zapłać za złożone ofiary. Przypominamy też o segregacji śmieci cmentarnych.

14. Osoby które zapisały się na listopadową pielgrzymkę do Ziemi Świętej prosimy o wpłatę II raty.

15.  W następnym roku nasza parafia planuje zorganizować następujące pielgrzymki zagraniczne:

- w dniach 8 - 15 maja samolotową pielgrzymkę po Sanktuariach i miastach Francji. W programie zwiedzania m.in. Lourdes, La Saletee, Paryż, Tours, Avignon, Ars, Nevers.

-  w dniach 21 – 30 czerwca autokarową pielgrzymkę po Sanktuariach Włoch: Padwa, Loreto, Asyż,  Rzym, Manopello, Lanciano, San Giovani Rotondo, Rimini.

Bliższe informacje i szczegółowy program pielgrzymek na stronie internetowej parafii, zapisy w zakrystii. Płatności w ratach.

 

Kancelaria

czynna pon. – pt.:
8:00–9:00 i 16:00-17:00
Sprawy „pilne”, odwiedziny chorych  i związane z pogrzebami załatwiamy poza godzinami kancelaryjnymi.

Kalendarz

« Maj 2019 »
Nie Pn Wt Śr Czw Pt Sb
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Bieszczady 2019

Multimedia

Początek strony