Dzisiaj imieniny obchodzą: Adolf, Leon, Tymon Solenizantom życzymy wielu Łask Bożych
Jesteś tutaj: HomeOgłoszenia ParafialneOgłoszenia XXVI Niedziela Zwykła

Ogłoszenia XXVI Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy dziś XXVI Niedziele Zwykłą. Składamy Bóg zapłać za ofiary składane na tace. Dzisiejsze ofiary i ofiary z ubiegłej niedzieli przeznaczone są na zakup do kościoła agregatu prądotwórczego – jest on niezbędny z racji na niszczący się - przez nagłe przerwy w dostawie prądu - sprzęt w kościele. Prosimy o większe ofiary niż zazwyczaj.

2. Dzisiaj po Mszy o godz. 12:00 spotkanie ks. Arkadiusza z dziećmi klas IV przygotowującymi się do Komunii Rocznicowej i ich rodzicami. Obecność obowiązkowa. Spotkanie kandydatów do bierzmowania i ich rodziców z księdzem Mariuszem w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 12.00. Obecność obowiązkowa.

3. Jutro rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Serdecznie zapraszamy na różaniec, który będziemy odmawiali każdego dnia po Mszy Św. o godz. 17.00 – dodatkowo w każdą niedzielę po Mszy o godz. 12:00 dziesiątek różańca dla dzieci. Prosimy, aby rodzice i dziadkowie zmobilizowali dzieci - zwłaszcza I komunijne i od Komunii Rocznicowej oraz  młodzież – szczególnie przygotowującą się do bierzmowania, do uczestnictwa w modlitwie różańcowej. Dzieci I komunijne i kandydaci do bierzmowania podpisują obecność na różańcu w indeksach – pozostałe osoby w dniu jutrzejszym otrzymają plansze - od poniedziałku do piątku otrzymując obrazki do plansz.

4. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Msze Święte o godz. 7:00, 9:00 i 17:00. Msza I – piątkowa w kaplicy w Raciborach o godz. 15:30.

5. W I piątki miesiąca zapraszamy również na godz. 19:30, na Msze Święte połączone z adoracją oraz modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała.

6. W następną niedzielę na wszystkich Mszach Świętych będziemy gościć p. Patrycję Hurlak – podzieli się ona z nami świadectwem życia i nawrócenia. Patrycja Hurlak to aktorka znana z serialu Klan, Blondynka, czy programu TVP2 Ukryte Skarby. Ponad 20 lat związana była z czarną magią. Historię swojego nawrócenia opowie w niedzielę. Wieczorem o godzinie 18.00 spotkanie autorskie z Adoracją NS. Tego dnia u młodzieży KSM po Mszach Świętych będzie można zakupić książki autorstwa p. Patrycji.

7. Dzieci i młodzież, które zapisały się na wyjazd 16 października, na lodowisko do Białegostoku – prosimy o wpłaty do ks. Arkadiusza. Informujemy że na ten wyjazd nie ma już wolnych miejsc.

8. Wszystkich parafian i gości zapraszamy na 4 dniową Pielgrzymkę do Izraela do najważniejszych miejsc kultu naszej wiary. Wylot z Warszawy 22 lutego w godzinach wieczornych powrót we wtorek 26 lutego po południu. W programie: Góra Oliwna i Wzgórze Syjon, Stare miasto Jerozolimy. Kościół Św. Anny. Via Dolorosa - Droga Krzyżowa- zakończona Mszą Świętą w Bazylice Grobu Pańskiego. Ein Karem, Betlejem – Bazylika Narodzenia, Pole Pasterzy ,Grota Mleczna, Morze Martwe, rzeka Jordan. Całkowity koszt 1650 zł i 360 $ Zapisy u ks. Mariusza. Mamy 30 miejsc. Zachęcamy do szybkich zapisów. Program wyjazdu w zakrystii i na stronie parafii.

10. Ponadto w 2019 roku zapraszamy na pielgrzymki:

- w dniach 8 - 15 maja samolotową pielgrzymkę po Sanktuariach i miastach Francji.

- w dniach 21 – 30 czerwca autokarową pielgrzymkę po Sanktuariach Włoch: Bliższe informacje i szczegółowy program pielgrzymek na stronie internetowej parafii, zapisy w zakrystii.

11. Zachęcamy do nabywania, ze stolika pod chórem, dewocjonali i czytania prasy katolickiej.