Dzisiaj imieniny obchodzą: Maria, Wieńczysław, Ireneusz Solenizantom życzymy wielu Łask Bożych
Jesteś tutaj: HomeOgłoszenia ParafialneXXVIII Niedziela Zwykła - 14.10.2018 r.

XXVIII Niedziela Zwykła - 14.10.2018 r.

1. Przeżywamy dziś XXVIII Niedziele Zwykłą. W naszej parafii jest to Niedziela Adoracyjna, a jednocześnie Niedziela Papieska. Po Mszach Świętych odbywa się dziś zbiórka ofiar do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia św. JP II. Bóg zapłać za ofiary wspierające zdolną młodzież pochodzącą z ubogich rodzin. Z racji Niedzieli Papieskiej do naszej parafii zostały również nadesłane kroniki w 40-lecie pontyfikatu św. Jana Pawła II. Kronikę możemy wziąć, przy wyjściu z kościoła od ministrantów za dobrowolną ofiarę która też będzie przeznaczona na dzieła Nowego Tysiąclecia

2. Po Mszy o godz. 12:00 będzie dziś wystawiona sztuka teatralna „Idę śladami Króla królów i Pana Panów” o służebnicy Bożej Rozalii Celakównie. Po sztuce będziemy mogli złożyć - jako nasza wdzięczność ofiarę do puszki. Serdecznie zapraszamy.

3. Z racji przypadającego dziś święta Edukacji Narodowej wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty życzymy wszelkiej pomyślności w życiu osobistym, zawodowym i rodzinnym oraz Bożego błogosławieństwa. W intencji nauczycieli ofiarujemy dziś wieczorną modlitwę różańcową.

4. Wyjazd na lodowisko do Białegostoku w najbliższy wtorek 16 października o godz. 15:45 sprzed kościoła. Powrót około godz. 20:15.

5. W przyszłą niedziele ofiary składane na tace przeznaczone będą na misje.

5. Przyszła niedziela to również czas wyborów samorządowych. Zachęcamy do udziału w wyborach – jest to obowiązek. Wybierajmy ludzi mądrych, zaufanych - którym na sercu leży dobro gminy, powiatu i województwa.

6. W zakrystii i kancelarii można zamawiać modlitwy za zmarłych tzw. wypominki roczne. Jest to wyraz naszej miłości do tych którzy odeszli z tego świata.

7. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień zaduszny gdy będziemy porządkować groby bliskich zmarłych prosimy o segregację śmieci na cmentarzu, prosimy też, w miarę możliwości, o zabieranie śmieci do własnych kontenerów domowych. Ograniczy to duże koszty związane z wywozem śmieci.

8. Zbliżamy się do sezonu grzewczego prosimy sołtysów o zebranie ofiar na ogrzewanie kościoła. Ofiara od rodziny wynosi 40 złotych. W minionym tygodniu ofiarę wspólnotową złożyła wioska – Truskolasy Stare (360 zł.) Za tą ofiarę i ofiary indywidualne składamy Bóg zapłać. Tradycyjnie też trwa zbiórka darów w naturze (ziemniaki, zboże, owoce, warzywa, grzyby) na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży. Dary można składać do garaży przy domu parafialnym, ofiary pieniężne zostaną przekazane na rzecz seminarium.

9. W następnym roku nasza parafia planuje zorganizować następujące pielgrzymki zagraniczne:  - w dniach 8 - 15 maja samolotową pielgrzymkę po Sanktuariach i miastach Francji. W programie zwiedzania m.in. Lourdes, La Saletee, Paryż, Tours, Avignon, Ars, Nevers. -  w dniach 21 – 30 czerwca autokarową pielgrzymkę po Sanktuariach Włoch: Padwa, Loreto, Asyż,  Rzym, Manopello, Lanciano, San Giovani Rotondo, Rimini.  Bliższe informacje i szczegółowy program pielgrzymek na stronie internetowej parafii, zapisy w zakrystii. Płatności w ratach.

10. Na stoliku pod chórem szereg nowych albumów i publikacji książkowych jak również łańcuszki posrebrzane z medalikami w cenie 15 zł. Poświęcenie zakupionych łańcuszków po każdej Mszy Świętej w zakrystii. 

Kancelaria

czynna pon. – pt.:
8:00–9:00 i 16:00-17:00
Sprawy „pilne”, odwiedziny chorych  i związane z pogrzebami załatwiamy poza godzinami kancelaryjnymi.

Kalendarz

« Marzec 2019 »
Nie Pn Wt Śr Czw Pt Sb
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Bieszczady 2019

Pielgrzymka do Meksyku 2019

Pielgrzymka do Francji 2019

Multimedia

Początek strony