Dzisiaj imieniny obchodzą: Maria, Wieńczysław, Ireneusz Solenizantom życzymy wielu Łask Bożych
Jesteś tutaj: HomeOgłoszenia ParafialneXXIX Niedziela Zwykła - 21.10.2018 r.

XXIX Niedziela Zwykła - 21.10.2018 r.

1. Przeżywamy dziś XXIX Niedziele Zwykłą, a jednocześnie Niedziele Misyjną. Naszymi modlitwami i ofiarami na tace wspieramy misje i misjonarzy. Po Mszach Świętych odbywa się zbiórka ofiar do puszek, które przeznaczone będą na Caritas.

2. W dniu dzisiejszym trwają również wybory samorządowe. Zachęcamy do udziału w wyborach – jest to nasz obowiązek. Wybierajmy ludzi mądrych, zaufanych - którym na sercu leży dobro gminy, powiatu i województwa.

3. W zakrystii i kancelarii można zamawiać modlitwy za zmarłych tzw. wypominki roczne. Jest to wyraz naszej miłości do tych którzy odeszli z tego świata.

4. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień pamiętajmy o segregację śmieci na cmentarzu.

5. Osoby, które zapisały się na listopadową pielgrzymkę do Ziemi Świętej prosimy o wpłatę ostatniej raty. Spotkanie przedpielgrzymkowe - w niedziele 4 listopada o godz. 18:00 w kościele.

6. Zapraszamy dzieci i młodzież do wyjazdu na lodowisko do Białegostoku - wyjazd we wtorek 6 listopada o godz. 15:45 sprzed kościoła, powrót około godz. 20:15. Koszt wyjazdu dla dzieci śpiewających w scholi, dla ministrantów i młodzieży KSM - 40 zł., dla pozostałych osób - 50 zł. Zapisy na lekcjach religii lub osobiście u ks. Arkadiusza.

7. Prosimy sołtysów i grupy parafialne o zebranie ofiar na ogrzewanie kościoła. Ofiara od rodziny wynosi 40 złotych. Za złożone już ofiary składamy Bóg zapłać. Tradycyjnie też trwa zbiórka darów w naturze (ziemniaki, zboże, owoce, warzywa) na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży. Dary można składać do garaży przy domu parafialnym, ofiary pieniężne zostaną przekazane na rzecz seminarium.

8. Ze względu na konieczność wcześniejszych rezerwacji rozpoczynamy zapisy na wakacyjne wyjazdy.

 - w dniach 1-6 lipiec wyjazd nad morze do Stegny, szczegóły wyjazdu w przyszłą niedziele, zapisy u ks. Arkadiusza;

-  w dniach 8 -12 lipca wyjazd w Bieszczady, szczegóły wyjazdu w Bieszczady na stronie internetowej i u ks. Mariusza. Zapraszamy na te wyjazdy dzieci, młodzieży i rodziny.

9. W następnym roku nasza parafia planuje zorganizować następujące pielgrzymki zagraniczne:

  - w dniach 8 - 15 maja samolotową pielgrzymkę po Sanktuariach i miastach Francji. W programie zwiedzania m.in. Lourdes, La Saletee, Paryż, Tours, Avignon, Ars, Nevers.

-  w dniach 21 – 30 czerwca autokarową pielgrzymkę po Sanktuariach Włoch: Padwa, Loreto, Asyż,  Rzym, Manopello, Lanciano, San Giovani Rotondo, Rimini.  Bliższe informacje i szczegółowy program pielgrzymek na stronie internetowej parafii, zapisy w zakrystii. Płatności w ratach.

10. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów można zakupić w cenie 15 zł koronkę papieską wraz z albumem o Świętym Janie Pawle II. Na stoliku pod chórem są do nabycia publikacje książkowe jak również łańcuszki posrebrzane z medalikami. Zachęcamy również do czytania tygodnika „Głos Katolicki”.

 

Kancelaria

czynna pon. – pt.:
8:00–9:00 i 16:00-17:00
Sprawy „pilne”, odwiedziny chorych  i związane z pogrzebami załatwiamy poza godzinami kancelaryjnymi.

Kalendarz

« Marzec 2019 »
Nie Pn Wt Śr Czw Pt Sb
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Bieszczady 2019

Pielgrzymka do Meksyku 2019

Pielgrzymka do Francji 2019

Multimedia

Początek strony