Dzisiaj imieniny obchodzą: Maria, Wieńczysław, Ireneusz Solenizantom życzymy wielu Łask Bożych
Jesteś tutaj: HomeOgłoszenia ParafialneUroczystość rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego – 28.10.2018 r.

Uroczystość rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego – 28.10.2018 r.

1. Obchodzimy dzisiaj Rocznicę Poświęcenia Kościoła Własnego. Naszymi modlitwami i wdzięcznością w sposób szczególny otaczamy budowniczych naszego kościoła, księży którzy pracowali w naszej parafii. Bóg zapłać księdzu Robertowi za dzisiejszą pomoc duszpasterską w naszej parafii.

2. Kończy się powoli październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Ile razy w tym miesiącu odmówiłem różaniec, byłem na modlitwie różańcowej? – odpowiedzmy sobie na te pytania w sercu  i sumieniu?

 

3. Porządkując groby swoich bliskich pamiętajmy o segregacji śmieci na cmentarzu. Jeszcze raz przypominamy, że żywe kwiaty, liście i inne odpady rozkładalne składujemy obok pojemnika na śmieci, bardzo prosimy nie wrzucać też sztucznych wieńców do kontenerów. Osoby, które chcą sprzedawać kwiaty i znicze przy cmentarzu czynią to w wyznaczonej kwaterze po uprzednim ustaleniu z księdzem Mariuszem.

4. W zakrystii i kancelarii można zamawiać modlitwy za zmarłych tzw. wypominki roczne. Jest to wyraz naszej miłości do tych którzy odeszli z tego świata.

5. W czwartek Uroczystość Wszystkich Świętych, a w piątek Dzień Zaduszny. Msze Święte w Uroczystość Wszystkich Św. i w Dniu Zadusznym tak jak w każdą niedzielę, godz. 7:00, 9:00, 12:00 i 17:00. Nie będzie w te dni Mszy Św. w kaplicy w Raciborach. W Uroczystość Wszystkich Św. o godz.11:30 w kościele będzie odmówiony „Anioł Pański” za zmarłych, następnie procesja na cmentarz i tam odbędzie się Msza Święta i o godz. 12:00, zaś w Dzień Zaduszny po Mszy Św. o godz. 12:00 procesja z 4 stacjami wokół bazyliki. Msze Św. wieczorne w nowennę Wszystkich Świętych (1-9 listopad) z wypominkami jednorazowymi i różańcem za zmarłych będą w bazylice. Kartki do wypominek jednorazowych wyłożone będą na stoliku pod chórem, przynosimy je, wraz z ofiarą przed tym nabożeństwem. Poświęcenie nowych pomników – 1 listopada -  po Mszy na cmentarzu.

6. W Uroczystość Wszystkich Świętych, na cmentarzu, odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na rzecz renowacji zabytkowych pomników. Co roku kolejne pomniki dzięki tym ofiarom i wsparciu Rady Gminy są odnawiane.

7. W dzień Zaduszny przypada też I piątek miesiąca. Litania do Serca Pana Jezusa po Mszy o godz. 7:00 i 17:00.

8. W sobotę przypada I sobota miesiąca. Msze z litanią do Matki Bożej o godz. 7:00; 9:00 i 17:00.

9. Osoby, które zapisały się na listopadową pielgrzymkę do Ziemi Świętej prosimy o wpłatę ostatniej raty. Spotkanie przedpielgrzymkowe - w następną niedziele o godz. 18:00 w kościele.

10. Dzieci i młodzież zapisane na wyjazd, na lodowisko do Białegostoku prosimy o wpłaty.

11. Prosimy sołtysów i grupy parafialne o zebranie ofiar na ogrzewanie kościoła. Ofiara od rodziny wynosi 40 złotych. Za złożone już ofiary składamy Bóg zapłać. Tradycyjnie też trwa zbiórka darów w naturze na Wyższe Seminarium Duchowne w Łomży. Dary można składać do garaży przy domu parafialnym. Bóg zapłać wiosce Perki Bujenki i osobom i osobom indywidualnym za złożone dary natury na Seminarium.

12. W ubiegłym tygodniu wpłynęły na mur cmentarny następujące ofiary: Stanisław Zalewski (Sokoły) - 100 zł; Andrzej Puławski (Nowa Ruś) 150 zł; Zbigniew Kurzyna (Sokoły) - 100 zł; Tomasz Makowski (Bruszewo Borkowizna) - 200 zł; Andrzej Bagiński (Stara Ruś) - 150 zł; ofiarodawcy anonimowi - 900 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

13. Ze względu na konieczność wcześniejszych rezerwacji rozpoczynamy zapisy na wakacyjne wyjazdy.

 - w dniach 1-6 lipiec wyjazd nad morze do Stegny. Zapisy u ks. Arkadiusza

-  w dniach 8 -12 lipca wyjazd w Bieszczady. Zapisy u ks. Mariusza. Szczegóły wyjazdów, płatności i wszelkie informacje na stronie internetowej parafii. Zapraszamy na te wyjazdy dzieci, młodzieży i rodziny.

14. W następnym roku nasza parafia planuje zorganizować następujące pielgrzymki zagraniczne:

  - w dniach 8 - 15 maja samolotową pielgrzymkę po Sanktuariach i miastach Francji. W programie zwiedzania m.in. Lourdes, La Saletee, Paryż, Tours, Avignon, Ars, Nevers. Pozostało 8 wolnych miejsc.

-  w dniach 21 – 30 czerwca autokarową pielgrzymkę po Sanktuariach Włoch: Padwa, Loreto, Asyż,  Rzym, Manopello, Lanciano, San Giovani Rotondo, Rimini.  Bliższe informacje i szczegółowy program pielgrzymek na stronie internetowej parafii, zapisy w zakrystii. Płatności w ratach.

15. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów można zakupić nowe parafialne kalendarze na następny rok w cenie 7 zł koronkę papieską wraz z albumem o Świętym Janie Pawle – 15 zł oraz liczne dewocjonalia, książki, albumy i obrazy religijne. Zachęcamy również do czytania tygodnika „Głos Katolicki”.

 

Kancelaria

czynna pon. – pt.:
8:00–9:00 i 16:00-17:00
Sprawy „pilne”, odwiedziny chorych  i związane z pogrzebami załatwiamy poza godzinami kancelaryjnymi.

Kalendarz

« Marzec 2019 »
Nie Pn Wt Śr Czw Pt Sb
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Bieszczady 2019

Pielgrzymka do Meksyku 2019

Pielgrzymka do Francji 2019

Multimedia

Początek strony