Dzisiaj imieniny obchodzą: Aniela, Sykstus, Joanna Solenizantom życzymy wielu Łask Bożych
Jesteś tutaj: HomeOgłoszenia ParafialneXXXI Niedziela Zwykła – 4.11.2018 r.

XXXI Niedziela Zwykła – 4.11.2018 r.

1. Przeżywamy dziś XXXI Niedzielę Zwykłą. Po Mszy o godz. 12:00 odbędzie się dziś spotkanie z kandydatami do bierzmowania i ich rodzicami, natomiast po Mszy o godz. 17:00 spotkanie z osobami wyjeżdzającymi na pielgrzymkę do Ziemi Świętej.

2. Trwa nowenna za zmarłych. Msze Święte wieczorne - do piątku 9 listopada włącznie - z wypominkami jednorazowymi, nieszporami żałobnymi i różańcem za zmarłych. Kartki do wypominek jednorazowych wyłożone są pod chórem, przynosimy je na wieczorne nabożeństwo.

3. Wyjazd na lodowisko do Białegostoku w najbliższy wtorek 6 listopada o godz. 15:45 z placu przed kościołem, powrót około godz. 20:15. Nie ma już wolnych miejsc.

4. W piątek 9 listopada święto patronalne Szkoły Podstawowej w Sokołach oraz nadanie auli szkolnej im. św. Jana Pawła II. Msza Święta dziękczynna pod przewodnictwem ks. bp. Janusza o godz. 9:00. Zapraszamy na nią  dzieci młodzież, nauczycieli, pracowników szkoły oraz parafian. Po Mszy dalsze uroczystości w szkole na które zaprasza Pan Dyrektor.

5. W następną niedzielę 11 listopada przypada 100 rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny, z udziałem władz Gminnych o godz. 12:00. Mszę rozpoczniemy odśpiewaniem Hymnu Państwowego, po Mszy koncert patriotyczny chóru Harmonika i złożenie wieńców przy Pomniku – Krzyżu. Pamiętajmy o tych którzy zginęli w obronie naszej Ojczyzny. 11–go listopada, wywieźmy na naszych posesjach biało - czerwone flagi. Z racji Uroczystości Patriotycznych Niedziela Adoracyjna w tym miesiącu będzie 18 listopada.

6. W niedzielę 18 listopada zapraszamy na coroczne uroczystości ku czci błogosławionej Karoliny Kózkówny które odbędą się w Łomży. Zapisy w zakrystii  u ks. Mariusza - koszt wyjazdu 15 zł

7. W zakrystii można zamawiać modlitwy za zmarłych tzw. wypominki roczne. Będą one czytane od I Niedzieli Adwentu.

8. Dziękujemy wszystkim za utrzymanie porządku na cmentarzu. Porządkując groby zmarłych po uroczystości Wszystkich Świętych pamiętajmy o segregacji śmieci na cmentarzu. Bóg zapłać młodzieży KSM i ministrantom ze przeprowadzoną zbiórkę na renowację pomników - zebrano przez te dni 635 zł.

9. Prosimy sołtysów i grupy parafialne o zebranie ofiar na ogrzewanie kościoła. Dziękujemy za ofiary indywidualne,  Bóg zapłać również za płody rolne na WSD w Łomży.

10.  Bóg zapłać również za ofiary na mur cmentarny.

11. Ze względu na konieczność wcześniejszych rezerwacji trwają zapisy na wakacyjne wyjazdy: - w dniach 1-6 lipiec wyjazd nad morze do Stegny. Zapisy u ks. Arkadiusza -  w dniach 8 -12 lipca wyjazd w Bieszczady. Zapisy u ks. Mariusza. Szczegóły wyjazdów, płatności i wszelkie informacje na stronie internetowej parafii. Zapraszamy na te wyjazdy dzieci, młodzieży i rodziny.

12. Zapraszamy na parafialne pielgrzymki:  - w dniach 8 - 15 maja samolotową pielgrzymkę po Sanktuariach i miastach Francji. -  w dniach 21 – 30 czerwca autokarową pielgrzymkę po Sanktuariach Włoch. Bliższe informacje i szczegółowy program pielgrzymek na stronie internetowej parafii, zapisy w zakrystii.

13. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów można zakupić nowe parafialne kalendarze na następny rok w cenie 7 zł albumem o Świętym Janie Pawle po 10 zł oraz liczne dewocjonalia, książki, albumy i obrazy religijne. Zachęcamy również do czytania tygodnika „Głos Katolicki”.