Dzisiaj imieniny obchodzą: Adolf, Leon, Tymon Solenizantom życzymy wielu Łask Bożych
Jesteś tutaj: HomeOgłoszenia ParafialneXXXII Niedziela Zwykła – 11.11.2018 r.

XXXII Niedziela Zwykła – 11.11.2018 r.

1. Przeżywamy dziś XXXI Niedzielę Zwykłą. W dniu dzisiejszym przypada też 100-tna rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny, z udziałem władz Gminnych o godz. 12:00. Mszę rozpoczniemy odśpiewaniem Hymnu Państwowego, po Mszy koncert patriotyczny chóru Harmonika i złożenie wieńców przy Pomniku – Krzyżu. Pamiętajmy o tych którzy zginęli w obronie naszej Ojczyzny. Z racji Uroczystości Patriotycznych Niedziela Adoracyjna w tym miesiącu będzie 18 listopada.

2. Za tydzień po Mszach Świętych odbędzie się zbiórka ofiar do puszek dla pani Doroty Łępickiej, która pochodzi z naszej diecezji. Pani Dorota cierpi na nowotwór krwi. Leczy się w specjalistycznej klinice w Niemczech, potrzebuje bardzo drogich leków żeby móc kontynuować terapie. Na przeprowadzenie zbiórki wyraził zgodę ksiądz biskup.

3. W następną niedzielę zapraszamy do wyjazdu do Łomżyńskiej Katedry na uroczystości ku czci błogosławionej Karoliny Kózkówny. Zapisy i bliższe informacje u ks. Mariusza - koszt wyjazdu 15 zł.

4. Centrum Biblioteczno - Kulturalne w Sokołach zaprasza w przyszła niedzielę na godz. 16:00, na sztukę w wykonaniu Tykocińskiego Teatru Amatorskiego.

5. Bóg zapłać tym wszystkim, którzy uczestniczyli w Nowennie i różańcu za zmarłych. Bóg zapałać za ofiary składane na wypominki jednorazowe. Pamiętajmy o segregacji śmieci na cmentarzu.

6. W zakrystii można jeszcze zamawiać modlitwy za zmarłych tzw. wypominki roczne. Będą one czytane od I Niedzieli Adwentu.

7. W ubiegłym tygodniu został zakupiony agregat prądotwórczy, trwa jego instalacja i podłączanie – szczegóły podamy za tydzień,

8. Prosimy sołtysów i grupy parafialne o zebranie ofiar na ogrzewanie kościoła. Dziękujemy za złożone już ofiary wspólnotowe i indywidualne.

9. W ubiegłym tygodniu zostały złożone następujące ofiary na cmentarz: Ewa Zawistowska (Dworaki Pikaty) – 100 zł; Wiesława Dąbrowska (Nowe Racibory) - 100 zł,  Firma „Hale Sokoły” Wojciech Czajkowski i Mariusz Grodzki – 1000 zł, ofiarodawcy anonimowi – 200 zł. Bóg zapłać.

10. Zapraszamy na parafialne pielgrzymki:  - w dniach 8 - 15 maja samolotową pielgrzymkę po Sanktuariach i miastach Francji. -  w dniach 21 – 30 czerwca autokarową pielgrzymkę po Sanktuariach Włoch. Bliższe informacje i szczegółowy program pielgrzymek na stronie internetowej parafii, zapisy w zakrystii.

11. Trwają zapisy na wakacyjne wyjazdy: - w dniach 1-6 lipiec wyjazd nad morze do Stegny. Zapisy u ks. Arkadiusza -  w dniach 8 -12 lipca wyjazd w Bieszczady. Zapisy u ks. Mariusza. Szczegóły wyjazdów, płatności i wszelkie informacje na stronie internetowej parafii. Zapraszamy na te wyjazdy dzieci, młodzieży i rodziny

12. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów można zakupić: kalendarze parafialne na następny rok w cenie 7 zł albumy o Świętym Janie Pawle po 10 zł oraz liczne dewocjonalia, książki, albumy i obrazy religijne. Zachęcamy również do czytania tygodnika „Głos Katolicki”.