Dzisiaj imieniny obchodzą: Aniela, Sykstus, Joanna Solenizantom życzymy wielu Łask Bożych
Jesteś tutaj: HomeOgłoszenia ParafialneUroczystość Objawienia Pańskiego - 6.01.2019

Uroczystość Objawienia Pańskiego - 6.01.2019

1.  Obchodzimy dzisiaj  Uroczystość Objawienia Pańskiego tradycyjnie nazywaną Świętem Trzech Króli. Msze W naszej parafii gościmy ks. Macieja – studenta z Rzymu. Bóg zapłać za obecność i wygłoszone Słowo Boże.

2.  Podczas każdej Mszy Świętej błogosławimy dziś kredę i kadzidło. Kredą zgodnie z dawnym zwyczajem, kreślimy na drzwiach naszych domów i mieszkań pierwsze litery imion Trzech Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Pragniemy przez to podkreślić, że jak ci Mędrcy ze Wschodu, również i my szukamy Chrystusa i radujemy się z Jego odnalezienia. Ten znak (K+M+B 2019) oznacza również prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: „Christus mantionem benedicat” i stanowi wobec innych świadectwo naszej wiary. Nie rezygnujmy więc z tego pięknego polskiego zwyczaju. Bóg zapłać za ofiary składane jak co roku przy tej okazji. Taca  z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na misje.

3.  Dzisiaj na Mszy o godz. 12:00 dzieci ze Szkoły Podstawowej z Sokół – przygotowujące się do I Komunii Świętej wystawią jasełka, natomiast po Mszy młodzież KSM będzie kolędować ulicami Sokół.

4.  Następna niedziela to Niedziela Chrztu Pańskiego, w naszej parafii będzie to Niedziela Adoracyjna. Za tydzień po Mszach Świętych zbiórka ofiar do puszek na Radio Maryja i media katolickie. Na Mszy o godz. 9:00 w ramach kazania dzieci ze Szkoły Podstawowej z Bruszewa wystawią jasełka, natomiast po Mszy o godz. 12:00 odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu zespołu z CKB w Sokołach.

5. Bóg zapłać za ofiary na cmentarz: Artur Brzozowski – 100 zł; Henryk Kulesza – 100 zł; Bartłomiej Mierzejewski – 100 zł, Andrzej Dzierżek – 100 zł, Janusz Dąbrowski – 200 zł, ofiarodawcy anonimowi – 300 zł.

6. Dziękujemy młodzieży naszej parafii za piękne świadectwo wiary na spotkaniu Taize. Dziękujemy Bankowi Spółdzielczym w Sokołach i p. Jackowi Odachowskiemu - firmie Rem-Bud za pomoc w organizacji wyjazdu.

7.  Zapraszamy na parafialne pielgrzymki, na które są jeszcze wolne miejsca:  w dniach 8 - 15 maj samolotową pielgrzymkę do Lourdes oraz po Sanktuariach Francji;  w dniach 21 – 30 czerwiec autokarową pielgrzymkę po Sanktuariach Włoch.

8. Trwają też zapisy na wakacyjne wyjazdy dla dzieci, młodzieży i całych rodzin: - w dniach 7 - 12 lipiec wyjazd nad morze do Stegny; dniach 8 -12 lipca wyjazd w Bieszczady. Szczegóły pielgrzymek, wakacyjnych wyjazdów na stronie internetowej parafii.

9.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i nabywania dewocjonali.

10. Trwa wizyta duszpasterska – kolęda. Należy przygotować krzyż, wodę święconą, Pismo Święte. Dzieci i młodzież niech przedstawią zeszyty i ćwiczenia z religii. Prosimy, aby z wiosek pojazd przybył po księdza na godz. 8.30. Z Sokół, z dalszych ulic prosimy by pojazd przybył na 14.45. Jeżeli chodzi o ulice bliższe Sokół to prosimy, aby także zawsze ktoś przyszedł po księdza i po zakończonej kolędzie księdza odprowadzono. Bóg zapłać za składane ofiary podczas kolędy i wszelką życzliwość.