Dzisiaj imieniny obchodzą: Apoloniusz, Bogusława, Bogusław Solenizantom życzymy wielu Łask Bożych
Jesteś tutaj: HomeOgłoszenia ParafialneNiedziela Chrztu Pańskiego - 13.01.2019 r.

Niedziela Chrztu Pańskiego - 13.01.2019 r.

1.  Obchodzimy dziś Święto Chrztu Pańskiego – w naszej parafii będzie to Niedziela Adoracyjna. Dziękujemy Bogu za sakrament chrztu, za naszych rodziców, chrzestnych, kapłana który nas ochrzcił. Dzisiejsza niedziela zamyka liturgiczny obchód okresu Bożego Narodzenia – od jutra okres zwykły w liturgii charakteryzujący się zielonym, kolorem szat liturgicznych. Zgodnie z tradycją kolędy, wystrój Bożonarodzeniowy, choinki w naszych kościołach i domach mogą pozostać do 2 lutego – święta Matki Bożej Gromnicznej. Po Mszach Świętych odbywa się zbiórka ofiar do puszek na Radio Maryja i media katolickie.

2.  Dzisiaj na Mszy o godz. 9:00 dzieci ze Szkoły Podstawowej z Bruszewa wystawią jasełka, natomiast po Mszy o godz. 12:00 odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu zespołu z CKB w Sokołach i zaproszonych gości „II Sokolskie Śpiewanie Małemu Nowonarodzonemu”.

3.  Bóg zapłać za ofiary na cmentarz: Tadeusz Falkowski – 200 zł; Barbara Idźkowska – 100 zł; Andrzej Płoński – 100 zł; Józef Jabłoński – 100 zł; Mieczysław Porowski – 100 zł; Jolanta Łopińska -  100 zł;  Janusz Jamiołkowski – 100 zł; ofiarodawcy anonimowi – 450 zł. Dziękujemy również panu Marcinowi Letko za odśnieżenie placu przy bazylice.

4.  W pierwszym tygodniu ferii - w sobotę 26 stycznia zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na wyjazd do Białegostoku do kina i na lodowisko. Wyjeżdżamy sprzed kościoła o godz. 9:00, powrót około godz. 16.00. Koszt dla dzieci śpiewających w scholi, ministrantów i KSM 60 zł, dla pozostałych osób 70 zł. Zapisy i wpłaty u ks. Arkadiusza

5. W drugim tygodniu ferii – w poniedziałek 28 stycznia, zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na wyjazd do kina i na lodowisko na PGE Narodowy  w Warszawie z możliwość zjazdów z góry lodowej i innych atrakcji, spacer po starówce oraz czas wolny w centrum. Wyjazd o godz. 8.30 powrót w godzinach wieczornych. W programie Zimowy PGE Narodowy - lodowisko, spacer po starówce, czas wolny w centrum, Multikino. Koszt dzieci i młodzieży 120 zł dorośli 140 zł. Zapisy u ks. Mariusza

6. Zapraszamy na parafialne pielgrzymki, na które są jeszcze wolne miejsca:  w dniach 8 - 15 maj samolotową pielgrzymkę do Lourdes oraz po Sanktuariach Francji;  w dniach 21 – 30 czerwiec autokarową pielgrzymkę po Sanktuariach Włoch.

7.  Trwają też zapisy na wakacyjne wyjazdy dla dzieci, młodzieży i całych rodzin: - w dniach 7 - 12 lipiec wyjazd nad morze do Stegny; dniach 8 -12 lipca wyjazd w Bieszczady. Szczegóły pielgrzymek, wakacyjnych wyjazdów na stronie internetowej parafii.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – w tym tygodniu w Głosie Katolickim obszerny artykuł ze zdjęciami o historii ZSR w Krzyżewie, zachęcamy również do nabywania dewocjonali.

9.  Trwa wizyta duszpasterska – kolęda. Należy przygotować krzyż, wodę święconą, Pismo Święte. Dzieci i młodzież niech przedstawią zeszyty i ćwiczenia z religii. Prosimy, aby z wiosek pojazd przybył po księdza na godz. 8.30. Z Sokół na  godz. 14.45, jeżeli chodzi o ulice bliższe Sokół to prosimy, aby także zawsze ktoś przyszedł po księdza i po zakończonej kolędzie księdza odprowadzono. Bóg zapłać za składane ofiary podczas kolędy i wszelką życzliwość.