Dzisiaj imieniny obchodzą: Grzegorz, Urban, Magda Solenizantom życzymy wielu Łask Bożych
Jesteś tutaj: HomeOgłoszenia ParafialneVIII Niedziela Zwykła - 3.03.2019 r.

VIII Niedziela Zwykła - 3.03.2019 r.

1. Przeżywamy dziś VIII Niedziele Zwykłą. Bóg zapłać za ofiary na tace przeznaczone na WSD w Łomży, dziękujemy ks. Jackowi Kotowskiemu za wygłoszone dziś Słowo Boże.

 

2. Po Mszy Świętej o godz. 12.00 odbędzie się dziś spotkanie z dziećmi klas III przygotowującymi się do I Komunii Świętej i ich rodzicami.

 

 

3. W środę rozpoczynamy Wielki Post – 40 dniowy czas wyrzeczenia i dobrych postanowień. W Środę Popielcową i Wielki Piątek obowiązuje post ścisły – ilościowy (3 posiłki w tym jeden do syta) i jakościowy (powstrzymywanie się od mięsa). Zachęcamy i prosimy, aby w czasie Wielkiego Postu powstrzymać się od alkoholu, papierosów, słodyczy, oglądania TV. Trwajmy w dobrych postanowieniach. W Środę Popielcową Msze Św. jak w każdą niedziele - godz. 7:00, 9:00; 12:00 i 17:00, w kaplicy w Raciborach Msza o godz. 10:30.

 

4. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych – Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Droga Krzyżowa dla dzieci w każdy piątek o godz. 15:30. Obowiązkowo w Drodze Krzyżowej uczestniczą dzieci klas III – przygotowujące się do I Komunii Świętej i dzieci klas IV – przygotowujące się do Komunii Rocznicowej oraz kandydaci do bierzmowania. Rozpoczynamy Koronką do Bożego Miłosierdzia, po niej Droga Krzyżowa i obrzęd Komunii Św. Dla dorosłych Droga Krzyżowa również w każdy piątek o godz. 17:00 po niej zaś Msza Święta. Gorzkie Żale w czasie Wielkiego Postu będziemy śpiewać w niedziele - na przemian po Mszach Świętych, w przyszłą niedzielę Gorzkie Żale po Mszy o godz. 7:00.

 

5. Od najbliższej soboty 9 marca w naszej parafii będą trwały spotkania dla narzeczonych. Rozpoczniemy w sobotę Mszą Świętą o godz. 17:00, a następnie spotkanie w sali parafialnej za garażami. Bliższe informacje u ks. Arkadiusza.

 

6.  Od I Niedzieli Wielkiego Postu po Mszach Świętych będziemy odmawiać modlitwę przygotowująca nas do przyjęcia Relikwii bł. Karoliny Kózkówny. Prosimy wszystkich o modlitwę w tej intencji. Ofiary które młodzież będzie zbierała za tydzień do puszek będą przeznaczone na pokrycie kosztów pozyskania Relikwii. Każdy otrzyma pamiątkowy obrazek z modlitwą za a wstawiennictwem bł. Karoliny. Następna niedziela to w naszej parafii Niedziela Adoracyjna.

 

7. We wtorek 12 marca zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na ostatni tej zimy wyjazd na lodowisko do Białegostoku. Wyjeżdżamy sprzed kościoła o godz. 15:45, powrót około godz. 20.15. Koszt dla dzieci śpiewających w scholi, ministrantów i KSM 40 zł, dla pozostałych osób 50 zł. Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapisy u ks. Arkadiusza.

 

8. Zapraszamy na parafialne pielgrzymki: pielgrzymkę do Lourdes i po Sanktuariach Francji; pielgrzymkę po Sanktuariach Włoch. Szczegóły pielgrzymek w zakrystii.

 

9. Dziękujemy uczestnikom balu karnawałowego za piękną chrześcijańską zabawę. a p. Grzeszczuk za udostępnienie sali i okazaną pomoc.

 

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – w tym tygodniu w „Głosie Katolickim” bardzo wiele ciekawych artykułów dotyczących przeżywania Wielkiego Postu, jest tez artykuł ze zdjęciem ks. bp. Janusza z naszymi ministrantami którzy w ubiegłym tygodniu zdobyli wicemistrzostwo diecezji w halową piłkę nożną. Zachęcamy też do nabywania dewocjonali ze stolika pod chórem – wśród dewocjonali m.in. różańce z deklaracją duchowej adopcji dziecka poczętego.

Kancelaria

czynna pon. – pt.:
8:00–9:00 i 16:00-17:00
Sprawy „pilne”, odwiedziny chorych  i związane z pogrzebami załatwiamy poza godzinami kancelaryjnymi.

Kalendarz

« Maj 2019 »
Nie Pn Wt Śr Czw Pt Sb
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Bieszczady 2019

Multimedia

Początek strony