Dzisiaj imieniny obchodzą: Luiza, Patrycja, Ludwik Solenizantom życzymy wielu Łask Bożych
Jesteś tutaj: HomeOgłoszenia ParafialneI Niedziela Wielkiego Postu - 10.03.2019 r.

I Niedziela Wielkiego Postu - 10.03.2019 r.

1. Przeżywamy dziś I Niedzielę Wielkiego Postu, w naszej parafii jest to Niedziela Adoracyjna. Trwajmy w dobrych, wielkopostnych postanowieniach – wstrzemięźliwości od alkoholu, papierosów, słodyczy, nadmiernego oglądania TV czy przesiadywania przed internetem.

 

2. Od dzisiejszej Niedzieli po Mszach Świętych będziemy odmawiać modlitwę przygotowująca nas do przyjęcia Relikwii bł. Karoliny Kózkówny, już teraz prosimy wszystkich o modlitwę w tej intencji. Ofiary które młodzież i ministranci zbierają dziś po Mszach Świętych do puszek przeznaczone są na ten cel. Każdy otrzyma pamiątkowy obrazek z modlitwą za wstawiennictwem bł. Karoliny.

 

 

 

3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych – Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Droga Krzyżowa dla dzieci w każdy piątek o godz. 15:30. Obowiązkowo w Drodze Krzyżowej uczestniczą dzieci klas III, dzieci klas IV oraz kandydaci do bierzmowania. Dla dorosłych Droga Krzyżowa również w każdy piątki o godz. 17:00 po niej zaś Msza Święta. Gorzkie Żale w czasie Wielkiego Postu będziemy śpiewać w niedziele - na przemian po Mszach Świętych, dziś po Mszy o godz. 7:00, za tydzień po Mszy o godz. 9:00.

 

4. Bóg zapłać p. Aleksandrowi Puchalskiemu z Krzyżewa za ofiarę – 200 zł na potrzeby kościoła.

 

5. W najbliższy wtorek ostatni tej zimy wyjazd na lodowisko do Białegostoku. Wyjeżdżamy sprzed kościoła o godz. 15:45, powrót około godz. 20.15. Dzieci które się zapisały prosimy o wpłaty dziś lub jutro na lekcjach religii.

 

6. W dniach 24 i 25 maja (piątek i sobota) zapraszamy na 2-dniowa pielgrzymkę do Wilna i Trok. W programie: zwiedzanie z przewodnikiem najważniejszych i najciekawszych kościołów, obiektów i miejsc Wilna, zamek w Trokach, 2 Msze Święte w Ostrej Bramie przed obliczem Matki Bożej Miłosierdzia, nocleg w Wilnie (pokoje 2 i 3 osobowe) obiadokolacja, śniadanie, degustacja kibinów i bulionu, wszystkie bilety wstępu m.in do kościołów gdzie jest to wymagane, na wieże tv w Wilnie, na zamek w Trokach.  Koszt pielgrzymki 100 zł + 65 Euro. Ilość miejsc ograniczona. Bliższe informacje, szczegółowy program w zakrystii. Zapisy u ks. Arkadiusza.

 

7.  Osoby zapisane na pielgrzymkę do Lwowa prosimy o wpłaty do ks. Mariusza.

 

8. Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę po Sanktuariach Włoch. Szczegóły na stronie internetowej parafii i w zakrystii.

 

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i nabywania dewocjonali ze stolika pod chórem – wśród dewocjonali m.in. różańce z deklaracją duchowej adopcji dziecka poczętego.

Kancelaria

czynna pon. – pt.:
8:00–9:00 i 16:00-17:00
Sprawy „pilne”, odwiedziny chorych  i związane z pogrzebami załatwiamy poza godzinami kancelaryjnymi.

Kalendarz

« Sierpień 2019 »
Nie Pn Wt Śr Czw Pt Sb
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Bieszczady 2019

Multimedia

Początek strony