Dzisiaj imieniny obchodzą: Kira, Bonifacy, Waleria Solenizantom życzymy wielu Łask Bożych
Jesteś tutaj: HomeOgłoszenia ParafialneIII Niedziela Wielkiego Postu - 24.03.2019 r.

III Niedziela Wielkiego Postu - 24.03.2019 r.

1. Przeżywamy dziś III Niedzielę Wielkiego Postu. Dzisiaj po Mszach Świętych z racji kończącego się Tygodnia Misyjnego zbiórka ofiar do puszek na misje.

 

 

2. Jutro będziemy Przeżywać Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte sprawowane są tak jak w każdą niedzielę - godz 7:00; 9:00; 12:00 i 17:00, w kaplicy w Raciborach o godz. 10:30. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego to również dzień Świętości Życia. Jutro będziemy podejmować duchową adopcje dziecka poczętego, kartki duchowej adopcji wyłożone są na stoliku pod chórem, a w zakrystii i u ministrantów płyty o duchowej adopcji – cena 5 zł.

 

 

 

3. W następną niedzielę po Mszy o godz. 12:00 spotkanie z dziećmi klas IV przygotowującymi się do Komunii Rocznicowej i ich rodzicami. Po Mszy o godz. 17:00 za tydzień spotkanie z pielgrzymami wyjeżdzającymi do Meksyku i do Francji.

 

4. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych – Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Droga Krzyżowa dla dzieci w każdy piątek o godz. 15:30, dla dorosłych o godz. 17:00. Gorzkie Żale dziś po Mszy o godz. 12:00.

 

5. We wtorek 2 kwietnia zapraszamy na wyjazd do kina, do Białegostoku na wzruszający film pt: "Miłość i miłosierdzie". Jest to opowieść o życiu św. Faustyny. Film ten jest propozycją na wielkopostne wyciszenie, ukazując nieznane dotąd fakty które rzucają nowe światło na prawdę o Bożym Miłosierdziu i spotkaniach św. Faustyny z Panem Jezusem. Wyjazd we wtorek 2 kwietnia o godz. 17:30 sprzed kościoła, powrót około godz. 21:15. Koszt - 40 zł. (bilet do kina, autobus i ubezpieczenie). Zapisy u ks. Arkadiusza. Zostało jeszcze 12 wolnych miejsc.

 

6. Od niedzieli 5 maja w naszej parafii będzie organizowana II tura spotkań dla narzeczonych. Spotkania te są obowiązkowe dla tych, którzy zawierają związek małżeński, aby w nich uczestniczyć trzeba się wcześniej zapisać. Bliższe informacje na stronie internetowej parafii, zapisy u ks. Arkadiusza.

 

7.  Osoby zapisane na pielgrzymki: do Francji, do Wilna i Lwowa oraz na wakacyjne wyjazdy w Bieszczady i nad morze prosimy o resztę wpłat do końca marca.

 

8. Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę po Sanktuariach Włoch. Szczegóły na stronie internetowej parafii i w zakrystii.

 

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Od dzisiejszej niedzieli możemy też zakupić dewocjonalia związane z bł. Karolina Kózkówną przywiezione z centrum kultu bł. Karoliny z Sanktuarium w Zabawie - medaliki różańce, obrazy, publikacje książkowe, filmy i oratoria muzyczne. Zachęcamy do zakupu i pogłębiania swojej wiary.

Kancelaria

czynna pon. – pt.:
8:00–9:00 i 16:00-17:00
Sprawy „pilne”, odwiedziny chorych  i związane z pogrzebami załatwiamy poza godzinami kancelaryjnymi.

Kalendarz

« Czerwiec 2020 »
Nie Pn Wt Śr Czw Pt Sb
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Bieszczady 2019

Multimedia

Początek strony