Dzisiaj imieniny obchodzą: Luiza, Patrycja, Ludwik Solenizantom życzymy wielu Łask Bożych
Jesteś tutaj: HomeOgłoszenia ParafialneIV Niedziela Wielkiego Postu - 31.03.2019 r.

IV Niedziela Wielkiego Postu - 31.03.2019 r.

1. Przeżywamy dziś IV Niedzielę Wielkiego Postu. W liturgii dzisiejsza niedziela to Niedziela Laetare czyli radości. Dzisiaj po Mszach Świętych odbywa się zbiórka ofiar do puszek na KUL i cele edukacyjne diecezji.

2. Po Mszy o godz. 12:00 odbędzie się dziś spotkanie z dziećmi klas IV przygotowującymi się do Komunii Rocznicowej i ich rodzicami. Po Mszy o 17:00 spotkanie z pielgrzymami wyjeżdzającymi do Meksyku i Francji.

 

 

3. Wyjazd do kina, do Białegostoku na film pt: "Miłość i miłosierdzie", w najbliższy wtorek o godz. 17:30 z placu przed kościołem, powrót około godz. 21:15. Nie ma już wolnych miejsc, osoby zapisane prosimy o wpłatę.

 

4. W następną niedzielę rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Trwały będą one do wtorku 9 kwietnia włącznie. Spowiedź w czasie rekolekcji w poniedziałek i wtorek. Rekolekcje poprowadzi ks. dr Jacek Kotowski – diecezjalny duszpasterz rodzin. W poniedziałek i wtorek rekolekcyjny dzieci i młodzież klas IV-VII SP i kl. III Gimnazjum uczestniczą w szkole w specjalnie dla nich przygotowanych spotkaniach. Rekolekcje szkolne przeprowadzi ks. Marek Żmijewski - duszpasterz młodzieży. Szczegółowy program rekolekcji podamy za tydzień - zamieszczony jest on już na stronie internetowej parafii i w gablotach przy wyjściu z kościoła. W następną niedzielę zbiórka ofiar do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego, a po Mszy o godz 12:00 spotkanie z dziećmi klas III Szkoły Podstawowej - przygotowującymi się do I Komunii Świętej i ich rodzicami. 

 

5. Przypominamy o nabożeństwach wielkopostnych – Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży w piątki o godz. 15:30, dla dorosłych o godz. 17:00. Gorzkie Żale dziś po Mszy o godz. 17:00.

 

6. Od najbliższego czwartku wprowadzamy w naszej parafii w każdy I czwartek miesiąca w godz. 15:00 – 17:00 Adoracje Najświętszego Sakramentu w ciszy. Najświętszy Sakrament będzie wystawiony w kaplicy Matki Bożej Sokolskiej – zachęcamy do modlitwy i Adoracji indywidulnej i wspólnotowej.

 

7. W tym tygodniu przypada I piątek I sobota miesiąca. Msze Święte z Nabożeństwem o  godz. 7.00; 9.00 i 17.00. Msza I-szo piątkowa w kaplicy w Raciborach o godz. 15:30. W piątek również - o godz. 19:30 dodatkowa Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie.

 

8. W sobotę 13 kwietnia zapraszamy wszystkich chętnych na wyjazd na Światowe Dni Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej do Ostrowi Mazowieckiej. Zapisy u ks. Mariusza.

 

9. Od niedzieli 5 maja w naszej parafii będzie organizowana II tura spotkań dla narzeczonych. Spotkania te są obowiązkowe dla tych, którzy zawierają związek małżeński, aby w nich uczestniczyć trzeba się wcześniej zapisać. Bliższe informacje na stronie internetowej parafii, zapisy u ks. Arkadiusza.

 

10.  Osoby zapisane na pielgrzymki: do Wilna i Lwowa oraz na wakacyjne wyjazdy w Bieszczady i nad morze prosimy o wpłaty.

 

11. Zapraszamy w dniach 21-30 czerwca na parafialną pielgrzymkę po Sanktuariach Włoch. Jest jeszcze 6 wolnych. W programie PADWA – LORETO – ASYŻ – CASCIA - RZYM – MANOPELLO – LANCIANO - SAN GIOVANNI ROTONDO – RIMINI – KAHLENBERG – KRAKÓW. Koszt 2500 zł i 150 euro

 

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Możemy też zakupić dewocjonalia związane z bł. Karolina Kózkówną przywiezione z centrum kultu bł. Karoliny z Sanktuarium w Zabawie - medaliki różańce, obrazy, publikacje książkowe, filmy i oratoria muzyczne. Zachęcamy do zakupu i pogłębiania swojej wiary.

Kancelaria

czynna pon. – pt.:
8:00–9:00 i 16:00-17:00
Sprawy „pilne”, odwiedziny chorych  i związane z pogrzebami załatwiamy poza godzinami kancelaryjnymi.

Kalendarz

« Sierpień 2019 »
Nie Pn Wt Śr Czw Pt Sb
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Bieszczady 2019

Multimedia

Początek strony