Dzisiaj imieniny obchodzą: Anastazy, Wincenty, Wiktor Solenizantom życzymy wielu Łask Bożych
Jesteś tutaj: HomeOgłoszenia ParafialneNiedziela Palmowa - 14.04.2019 r.

Niedziela Palmowa - 14.04.2019 r.

1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Palmy są znakiem, że Chrystusa uznajemy za Króla i Pana naszego życia. Poświęcenie palm na każdej Mszy Świętej, uroczysta procesja na Mszy Świętej o godz. 9:00 i 12:00. Bóg zapłać paniom z Koła Plastycznego działającego przy Centrum Kulturalno - Bibliotecznym  i Szkole Podstawowej w Sokołach za wykonanie pięknych palm. Gorzkie Żale śpiewamy dziś po Mszy o godz. 9:00.

2. Odwiedziny chorych w Wielką Środę w godz. 8:30 – 12:00. Chorych można jeszcze zgłaszać w zakrystii i kancelarii lub telefonicznie podając dokładny adres i nr telefonu.

 

3.  Plan nabożeństw w Wielkim Tygodniu :

- Wielka Środa: godz. 19:30 Droga Krzyżowa ulicami Sokół. Gromadzimy się w kościele, trasa przemarszu tradycyjnie tymi samymi ulicami co w latach ubiegłych, zakończenie Drogi Krzyżowej na cmentarzu. Zabieramy ze sobą świece lub lampiony. Prosimy Policję i OSP Sokoły o zabezpieczenie trasy przemarszu.

- Wielki Czwartek: godz. 16:00 Msza Święta Wieczerzy Pańskiej – jest to dzień ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa. Po Mszy Świętej Najświętszy Sakrament przenoszony jest do CIEMNICY – na znak pojmania i uwięzienia Chrystusa.

- Wielki Piątek: godz. 15:00 - Adoracja Krzyża - nie ma w tym dniu Mszy św. Jest to dzień śmierci naszego Pana. Adoracja Pana Jezusa w Grobie do godz. 21:00 – o godz. 20:30 zostanie odśpiewana III część Gorzkich Żali. Adoracja zostanie zakończona Apelem Jasnogórskim, w czasie adoracji będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Przeżyjmy ten dzień w skupieniu i głębokiej refleksji. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, od którego nie ma żadnej dyspensy. Ofiary składane przy Adoracji Krzyża przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pańskiego w Ziemi Świętej.

- Wielka Sobota: godz. 19:00 - Liturgia Wielkiej Soboty - przynosimy na nią świece chrzcielne. Prosimy zabezpieczyć je, aby nie zalać posadzki woskiem. Szczegółowy plan Adoracji wieczornej w Wielką Sobotę wywieszony w gablotach przy wyjściu z kościoła i na stronie internetowej parafii. Adoracje w Wielką Sobotę kończymy o północy, będzie ona wznowiona w poranek wielkanocny o godz. 5:00.

4. Poświęcenie pokarmów w Bazylice o godz: 9:00; 13:00 i 15:00. Poświęcenie pokarmów na wioskach od

godz: 9:15 – 3 księży (prosimy tradycyjnie o zorganizowanie pojazdów na poświecenie, na wioskach).

 

5. Od niedzieli 5 maja w naszej parafii będzie organizowana II tura spotkań dla narzeczonych. Bliższe informacje na stronie internetowej parafii, zapisy u ks. Arkadiusza.

 

6. Zapraszamy w dniach 21-30 czerwca na parafialną pielgrzymkę po Sanktuariach Włoch. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. W programie PADWA – LORETO – ASYŻ – CASCIA - RZYM – MANOPELLO – LANCIANO - SAN GIOVANNI ROTONDO – RIMINI – KAHLENBERG – KRAKÓW. Koszt 2500 zł i 150 euro

 

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i zakupu dewocjonali ze stolika pod chórem.

Kancelaria

czynna pon. – pt.:
8:00–9:00 i 16:00-17:00
Sprawy „pilne”, odwiedziny chorych  i związane z pogrzebami załatwiamy poza godzinami kancelaryjnymi.

Kalendarz

« Styczeń 2021 »
Nie Pn Wt Śr Czw Pt Sb
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Bieszczady 2019

Multimedia

Początek strony