Dzisiaj imieniny obchodzą: Oswald, Emil, Maria Solenizantom życzymy wielu Łask Bożych
Jesteś tutaj: HomeOgłoszenia ParafialneNiedziela Miłosierdzia Bożego - 28.04.2019 r.

Niedziela Miłosierdzia Bożego - 28.04.2019 r.

1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Miłosierdzi Bożego, rozpoczynamy tym samym w Kościele Tydzień Miłosierdzia. Zastanówmy się nad tym wielkim darem, który Bóg daje człowiekowi. Bóg zapłać dzieciom które przynoszą skarbonki z jałmużną wielkopostną. Skarbonki można złożyć w koszyku przed ołtarzem, zebrana jałmużna zostanie przekazana jak dar naszych serc na seniorów. Po Mszach Świętych przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na pomoc poszkodowanym w zamachach terrorystycznych na Sri Lance.

 

2. Dziś po Mszy o godz. 12:00 spotkanie z dziećmi klas IV przygotowującymi się do Komunii Rocznicowej i ich rodzicami, za tydzień również po Mszy o godz. 12:00 spotkanie z dziećmi klas III przygotowującymi się do I Komunii Świętej i ich rodzicami. Obecność na spotkaniach obowiązkowa.

 

 

3. Zwyczajem lat ubiegłych rozpoczynamy w naszej parafii poświęcenie pól. Bardzo prosimy sołtysów każdej wioski i ulic Sokół, aby ustalić termin poświęcenia w kancelarii parafialnej lub telefonicznie. Poświęcenie pól odbywa się w wioskach o godz. 15:00 lub 19:00. W tym tygodniu poświęcenie pól odbywa się w następujących wioskach: 30 kwiecień (wtorek) godz. 19:00 - Porośl: Wojsławy i Głuchy; 6 maj (poniedziałek) godz. 15:00 - Jamiołki: Piotrowięta i Świetliki.

 

4. W środę rozpoczynamy maj – miesiąc Maryjny. Bardzo prosimy, aby zadbać o krzyże i figurki przydrożne – wysprzątać je, przystroić odświętnie. Nabożeństwo majowe w kościele po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy na nie parafian, gości, dzieci i młodzież. Obowiązkowo w Nabożeństwie Majowym, w kościele uczestniczą: - dzieci klas III, przygotowujące się do I Komunii Świętej, (przez cały maj); - dzieci klas IV, przygotowujące się do Komunii Rocznicowej i młodzież klas II Gimnazjum czyli kandydaci do bierzmowania. Prosimy rodziców, aby zadbali o to by dzieci i młodzież uczestniczyli w nabożeństwie. Gromadźmy się też w naszych wioskach, przy krzyżach, kapliczkach przydrożnych na wspólnym śpiewie litanii loretańskiej. 

 

5. W czwartek 2 maja - święto Flagi Narodowej. Prosimy, aby wywiesić na swoich posesjach flagi – Narodową, Maryjną i Papieską. Niech to będzie wyraz naszej wiary i patriotyzmu.

 

6. W piątek 3 maja będziemy przeżywać Uroczystość NMP – Królowej Polski i rocznicę uchwalenia Konstytucji. Z tej racji Msze Święte będą odprawiane tak jak w każdą niedzielę - godz: 7.00; 9.00; 12:00 i 17.00W kaplicy, w Raciborach o godz. 10:30. Msza z modlitwą za Ojczyznę i w intencji strażaków, w Bazylice o godz. 9:00.

 

7. W tym tygodniu przypada też pierwszasobota miesiąca maja. Msze Święte godz. 7:00; 9:00 i 17:00.

 

8. Przypominamy że II – ostatnia w tym roku - tura spotkań dla narzeczonych rozpocznie się w niedzielę 5 maja po Mszy o godz. 17:00, aby w nich uczestniczyć trzeba się wcześniej zapisać - są jeszcze wolne miejsca. Spotkania te są obowiązkowe dla tych którzy chcą zawrzeć związek małżeński.Zapisy w kancelarii lub zakrystii.

 

9. Są jeszcze wolne miejsca na czerwcową pielgrzymkę po Sanktuariach Włoch. Szczegóły u ks. Mariusza.

 

10. Zachęcamy do nabywania licznych dewocjonali ze stolika pod chórem i czytania prasy katolickiej – tygodnika diecezji łomżyńskiej „Głos Katolicki”, który dostępny jest przy bocznym wejściu do bazyliki.

Kancelaria

czynna pon. – pt.:
8:00–9:00 i 16:00-17:00
Sprawy „pilne”, odwiedziny chorych  i związane z pogrzebami załatwiamy poza godzinami kancelaryjnymi.

Kalendarz

« Sierpień 2020 »
Nie Pn Wt Śr Czw Pt Sb
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Bieszczady 2019

Multimedia

Początek strony