Triduum Paschalne 2023
PORZĄDEK LITURGII TRIDUUM PASCHALNEGO:
1.Wielki Czwartek:
- Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00.
2.Wielki Piątek:
- obowiązuje post ścisły
- Droga Krzyżowa o godz. 18.30.
- Liturgia Męki Pańskiej o godz. 19.00.
3.Wielka Sobota:
- poświęcenie pokarmów na wioskach od godz. 9.00.
- poświęcenie pokarmów w Bazylice w godz. 9-13 , co godzinę
- Msza Św. Wigilii Paschalnej o godz. 19.00.
- odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych ( zabieramy świece, są do nabycia paschaliki w zakrystii )
- adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 24.00
- schola parafialna zaprasza na wspólną adorację o godz. 21.30
4.Niedziela Zmartwychwstania:
- Rezurekcja o godz. 6.00
- proszę o przygotowanie i udział w procesji
- pozostałe Msze Św. w Bazylice o godz. 9.00, 12.00, 17.00.
Wizyta duszpasterska 2023
16 stycznia – poniedziałek:
godz. 8.30 – Stypułki Borki – 1ks.
Rzące, Racibory Stare i Racibory Nowe Kolonia – 1ks.
godz. 15.00 – ul. Nowy Świat – 2ks.
17 stycznia – wtorek:
godz. 8.30 – Sokoły Jaźwiny – 1ks.
Kruszewo Wypychy – 1ks.
godz. 15.00 – ul. Ogrodowa i Szkolna – 2ks.
18 stycznia – środa:
godz. 8.30 – Truskolasy Stare i Truskolasy Wola – 1ks.
Bruszewo Borkowizna, Ruś Nowa i Bujny Biszewo – 1 ks.
20 stycznia – piątek:
godz. 8.30 – Perki Wypychy – 1ks.
Perki Bujenki i Franki – 1ks.
Dworaki Pikaty – 1ks.
21 stycznia – sobota:
godz. 8.30 – Truskolasy Niwisko – 1ks.
Krzyżewo Szkoła i Wieś – 2ks.
40- godzinne nabożeństwo w naszej parafii
W dniach 13 - 15 czerwca 2022 w naszej parafii będziemy przeżywać nabożeństwo 40-godzinne. Zachęcamy do adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie, prosząc o błogosławieństwo dla nas samych, naszych rodzin i całej naszej parafii.
PONIEDZIAŁEK – 13 czerwca
7.00 – Msza Święta
8.00 – 8.30 – Bruszewo
8.30 – 9.00 – Bujny, Bruszewo Borkowizna, Ruś Nowa, Bujny Biszewo
9.00 – Msza Święta
10.00 – 10.30 – Drągi i Pęzy
11.30 – 12.00 – Dworaki Pikaty i Dworaki Staśki
12.00 – Msza Święta
13.00 – 13.30 – Faszcze, Idźki Młynowskie
19.30 – Różaniec Fatimski
20.00 – Msza Święta
WTOREK– 14 czerwca
7.00 – Msza Święta
8.00 – 8.30 – Idźki Średnie, Idźki Wykno, Jamiołki Godzieby, Jamiołki Kowale
8.30 – 9.00 – Kruszewo Brodowo, Kruszewo Głąby, Kruszewo Wypychy
9.00 – Msza Święta
10.00 – 10.30 – Krzyżewo Stacja, Krzyżewo Szkoła i Wieś
11.30 – 12.00 – Noski Śnietne, Perki Bujenki, Perki Franki, Perki Lachy
12.00 – Msza Święta
13.00 – 13.30 – Perki Mazowsze, Perki Karpie, Perki Wypychy
16.30 – 17.00 – Porośl Kije, Porośl Wojsławy, Porośl Głuchy,
17.00 – Msza Święta
ŚRODA– 15 czerwca
7.00 – Msza Święta
8.00 – 8.30 –, Racibory Nowe, Ruś Stara
8.30 – 9.00 – Rzące, Racibory Stare, Racibory Nowe Kolonia
9.00 – Msza Święta
10.00 – 10.30 – Sokoły Jaźwiny, Stypułki Borki, Stypułki Giemzino i Kolonia
11.30 – 12.00 – Truskolasy Lachy, Truskolasy Niwisko
12.00 – Msza Święta
13.00 – 13.30 – Truskolasy Olszyna, Truskolasy Stare, Truskolasy Wola
16.00 – 17.00 – Sokoły
17.00 – Msza Święta